Festival Mezi Ploty o víkendu oslaví 20. narozeniny

  • Festival Mezi Ploty o víkendu oslaví 20. narozeniny Fotogalerie (14)
    • 23.05.2011
    • Tisk

    Poslední květnový víkend bude v Praze patřit už dvacátému ročníku hudebně-divadelního …

    Sdílejte článek:

Poslední květnový víkend bude v Praze patřit už dvacátému ročníku hudebně-divadelního festivalu Mezi ploty. V psychiatrické léčebně v Bohnicích vystoupí během soboty a neděle na víc než deseti scénách přes 140 divadelních a hudebních souborů.

Návštěvníci se můžou těšit třeba na kapelu Psí vojáci, cimbálový Hradišťan, Davida Kollera, Dana Bártu nebo na představení Divadla Na Zábradlí a autorské čtení Arnošta Goldflama a Michala Viewegha.

Dvoudenní multižánrová přehlídka, která má za cíl odstranit bariéry mezi pacienty psychiatrických léčeben a veřejností, nabízí široké spektrum představení od loutkového divadla přes pantomimu, pohybové divadlo nebo autorské čtení až po různé hudební žánry… rock, jazz, funky, reggae či ska.

Na čtyřech podiích vystoupí desítky hudebníků. Nebudou chybět ani legendy českého rocku Radim Hladík s Blue Effectem, The Plastic People of the Universe, Garage nebo Plexis. Ze současnějších kapel pak zahrají Sunflower Caravan, Sunshine, Dilated nebo Tomáš Klus.

Divadlu v jeho různých formách se bude věnovat celkem šest scén. Ty obsadí herci z předních českých divadel, jako jsou Divadlo Na Zábradlí, Divadlo ABC a Husa na provázku, ale i z řady menších souborů.

Pro rodiny bude v areálu léčebny připravená scéna věnovaná dětem. Zasoutěžit si můžou i v řadě her a zábavních aktivitách.

Součástí festivalu budou tradičně i výtvarné workshopy a prezentace výrobků pacientů, kteří pracují v chráněných dílnách. Filmoví fanoušci dostanou příležitost zhlédnout výběr snímků z filmového festivalu zaměřeného na problematiku lidských práv Jeden svět.

Vstupenky jsou k dostání ve stálé předprodejní síti. Na místě vyjde jednodenní lístek na 280 korun.

Prostory všech částí festivalu se otevírají v 11:00.

Bližší informace nabízí stránka www.meziploty.cz

David Koller – Na mě zapomeň

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.