Dlouho očekávané paměti vydá příští rok kytarista The Who

Memoáry britského rockového kytaristy a autora písní legendární skupiny The Who Petea Townshenda mají být dokončeny a vydány do příštího roku. Oznámilo to nakladatelství Harper Collins, které na knihu získalo práva.

Sám pětašedesátiletý muzikant pak vydal prohlášení, kde uvedl, že autobiografie pro něj „není žádná maličkost. Je to zásadní iniciační obřad“.

Pete Townshend, který podle časopisu Rolling Stone paměti píše už od 90. let minulého století, si vysloužil reputaci nejen jako hlavní autor skladeb pro jednu z nejvlivnějších britských skupin The Who, ale také jako rockový komentátor, který v minulosti publikoval i beletrii a stati.

„Rock'n'roll je tvrdá kariéra, ať je jakkoli cynicky nebo komicky zobrazován svými kritiky,“ uvedl dále Pete Townshend v prohlášení.

„Mám štěstí, že jsem naživu a že mám k vyprávění tak šílený příběh plný divokých dobrodružství a tvůrčích machinací. Jsem rád, že jsem schopný psát svou knihu sám, vlastním hlasem,“ dodal.

Nikde se ale nepíše, jesti se Pete Townshend v knize bude věnovat také vyšetřování britské policie z roku 2003 v souvislosti s dětskou pornografií na internetu. Muzikant tehdy vysvětloval, že na síti „zkoumal podklady“ pro autobiografii, když došel k závěru, že ho ve věku pěti až šesti let pohlavně zneužívala babička z matčiny strany, která ho měla v péči.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.