Skupina Traband vydá DVD ve znakové řeči pro neslyšící

  • Skupina Traband vydá DVD ve znakové řeči pro neslyšící Fotogalerie (5)
    • 18.05.2011
    • Tisk

    Součástí připravované desky skupiny Traband, která dostala název Neslýchané, je kromě CD …

    Sdílejte článek:

Součástí připravované desky skupiny Traband, která dostala název Neslýchané, je kromě CD s novými skladbami i DVD se staršími, převedenými do znakové řeči. Původní videoklipy vytvořil režisér a kameraman Zeno Václavík. Křest CD i DVD se odehraje ve čtvrtek 26. května v brněnském klubu Metro.

Nový projekt Trabandu je výsledkem několikaleté spolupráce s Českou komorou tlumočníků znakového jazyka. Kapela už dříve na koncertech zahrála pro neslyšící šest skladeb tlumočených do znakové řeči.

„Výsledek byl nad očekávání dobrý a nás to podnítilo ke snaze nahrát těch písniček víc a sejmout je profesionálně,“ uvedl zpěvák a kytarista Jarda Svoboda.

Režisér Václavík považoval ztvárnění dvanácti skladeb Trabandu pro neslyšící za obrovskou výzvu.

„Nejtěžší bylo najít formu… k jednotlivým klipům nešlo přistupovat čistě filmařsky, ale zároveň výsledkem nemohl být statický obraz tlumočníka,“ popsal Václavík. Výsledek podle něj může být zajímavý i pro slyšící, kteří si na chvíli vypnou zvukovou stopu. „Možná budou velice překvapeni tím, z jak velké části budou znakovému jazyku rozumět,“ doplnil.

Naďa Dingová z České komory tlumočníků znakového jazyka doufá, že Traband znovu pozve tlumočníky také na koncertní pódia. Společně plánují koncerty na různých místech republiky.

„Z toho máme radost především proto, že tlumočenou hudbu si tak budou moci užít neslyšící diváci i mimo Prahu a zároveň se tím podaří přispět k nahlédnutí do světa neslyšících, jejich komunity a kultury,“ uvedla Dingová.

Pro všechny fanoušky vydává Traband na CD Neslýchané jedenáct písní. Některé z nich už je možné slyšet na koncertech, jiné jsou úplně nové.

Přestože předchozí album Domasa vyšlo teprve před rokem, je to nové v mnoha ohledech jiné. Jedná se o sbírku příběhů v duchu rockového písničkářství s výraznější kytarou oproti minulým nahrávkám.

Po brněnském křtu čeká Traband série koncertů, při kterých zavítá třeba do Hradce Králové na festival Na jednom břehu a do Prahy na přehlídku Mezi ploty.

Pražský křest CD a DVD hostí 2. června klub Futurum.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze