Zbývající členové Pink Floyd se sešli na jednom pódiu

  • Zbývající členové Pink Floyd se sešli na jednom pódiu Fotogalerie (9)
    • 13.05.2011
    • Tisk

    Zbývající tři členové rockové kapely Pink Floyd se sešli ve čtvrtek večer v Londýně na scéně při koncertu The Wall. Bylo to teprve podruhé, co Roger Waters, Dave Gilmour a Nick Mason spolu hráli za posledních třicet let. Překvapení diváci v londýnské O2 aréně podle britských médií šíleli nadšením.

    Sdílejte článek:

Naposledy spolu všichni čtyři členové Pink Floyd hráli v červenci 2005 v Londýně při dobročinném koncertě Live 8. Klávesista skupiny Rick Wright na podzim 2008 zemřel.

Roger Waters je na koncertní šňůře The Wall, která ho nedávno zavedla i do Prahy.

Dvojalbum The Wall bylo posledním společným projektem skupiny, než se Waters s ostatními nepohodl. Už při nahrávání desky, která je prakticky výhradně Watersovým dílem, se mezi ním a ostatními projevovaly velké rozpory. Ty trvaly skoro dvacet let.

Před zahájením současného turné Roger Waters oznámil, že Dave Gilmour by se k němu měl při jednom koncertu připojit, ale ani jeden z nich neuvedl, kdy.

Když včera došlo na písničku „Comfortably Numb“, Waters, který stál u paty zdi, ukázal nahoru, kde se objevil Gilmour. Stejně jako na původním turné The Wall v letech 1980 až 1981 zahrál své slavné sólo z vrcholu zdi a přivedl čtrnáct tisíc diváků k výbuchům euforie.

Dave Gilmour se pak vrátil na scénu ve finále spolu s bubeníkem Pink Floyd Masonem. Zahráli spolu akustickou verzi „Outside the Wall“.

Poté Roger Waters připustil: „Když jsme to poprvé hráli před více než třiceti lety, byl jsem nerudný chlap naštvaný na rock a na koncertování – David to může dosvědčit. Ale to vše se změnilo. Takže moc děkuju.“

Fanoušci Pink Floyd se ale zřejmě jen tak nedočkají opakování čtvrtečního koncertu. „Dnes večer to byla rozhodně jednorázová záležitost… Lituju, ale musím zklamat všechny, kdo se těšili… na další koncerty,“ uvedl David Gilmour na svém blogu.

Pink Floyd – Comfortably Numb

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze