A Banquet zvou na pražský koncert a představují nový videoklip

  • A Banquet zvou na pražský koncert a představují nový videoklip
    • 12.05.2011
    • Tisk

    Kapela A Banquet přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný Futu-roll

    Sdílejte článek:

Kapela A Banquet přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný Futu-roll Vás srdečně zve na svůj první velký pražský koncert 16. května v klubu Lucerna Music Bar. Zároveň představuje svůj první videoklip k písni Freeze To Caress.

A Banquet si na jarní měsíce naplánovali nabité turné a názvem Let´s Break The Monotony, během kterého krom řady českých měst zavítali i na Slovensko a do Polska. Vrcholem české části tour bude bezesporu jejích koncert v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 16. května, na kterém představí několik nových písní a kam si přizvali i dva zahraniční hosty. Z Británie přijedou The Feud, parta, která si ČR velmi oblíbila a se kterou A Banquet spolupracovali už na podzim 2010, a ze Slovenska dorazí The Swan Bride, nejuznávanější indie skupina našich východních sousedů. Klub bude otevřen od 19.30 a lístky jsou k dostání v předprodeji za 150 Kč, na místě potom za 180 Kč.

A Banquet nezaháleli ani před turné, a tak nyní mohou představit svůj úplně první videoklip k písni Freeze To Caress, který natáčel doslova mezinárodní štáb: režie se ujal Holanďan Patrick Carelsz, kameru obstaral Tim Spreng z Německa a postprodukce se ujal islandský editor Hrafn Jónsson. „Vlastně jediné dvě Češky, které se v týmu objevily, byly maskérka Táňa Havlíčková a modelka Karolína Machová, obě byly úžasné,“ říká frontman kapely Mathieu.

Klip se natáčel na zchátralém zámku v Týnci u Klatov, který byl vybrán kvůli svým špinavým, ale přesto aristokratickým interiérům a bohatým exteriérům. „Jedná se o krásnou barokní stavbu s rozmanitým okolím, kterou se majitel objektu Jan Pelánek snaží vlastními silami zrekonstruovat. Doufáme, že se i díky našemu klipu dostane místo více do povědomí a snaha o jeho záchranu se panu Pelánkovi vyplní,“ doufá kapela. Příběh klipu vypráví o umírajícím muži, který v závěrečném deliriu opět uvidí svoji lásku, nakonec se ale všechno rozplyne a přichází konec. „Hodně mě potom ovlivnil rozhovor, ve kterém mi Mathieu detailně popsal, o čem písnička je z jeho pohledu a jaké jsou v ní pocity. Potom styl kapely. Já miluji malby, a když jsem viděl promo fotky A Banquet, představil jsem si takový obraz zchátralého zámku, aleje, nějaké staré zaprášené věci… Velmi mě inspiruje pak místo samotné, a tak tomu bylo i při točení tohoto videa,“ uvádí k natáčení samotný režisér Patrick Carelsz.

A Banquet – Freeze to Caress

A Banquet fungují od října 2009 a za svoji poměrně krátkou existenci stihla tříčlenná formace odjet více než šedesát koncertů, zahrát si po boku kapel jako NiceLand, 100°C, Cartonnage, The Feud (UK) nebo Para (SK) a představit se hned několikrát na Slovensku. Jako první kapela v ČR uskutečnili A Banquet dva online akustické koncerty vysílané živě z obývacího pokoje. Během nich komunikují s fanoušky prostřednictvím Facebooku. A Banquet se také jako jedna z prvních českých kapel objevila na světoznámé internetové televizi Balcony TV, která vysílá také například z New Yorku, Londýna, Paříže nebo Toronta. Skupina definovala vlastní hudební styl FUTU-ROLL, který pro ně představuje mix 60., 70. a raných 80. let spolu s moderními nezávislými indie žánry jako electro, nu-rave, shoegaze a dalšími.

Více o kapele na : a-banquet.com, facebook.com/a­banquet, bandzone.cz/a­banquet

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze