Soundtrack k filmu Lidice je k dostání i s lístkem do kina

  • Soundtrack k filmu Lidice je k dostání i s lístkem do kina
    • 09.05.2011
    • Tisk

    Po dobu dvou týdnů je na novinových stáncích k mání soundtrack k filmu Lidice. Jako bonus …

    Sdílejte článek:

Po dobu dvou týdnů je na novinových stáncích k mání soundtrack k filmu Lidice. Jako bonus nabízí jednu vstupenku na film zdarma v kinech Cinestar. Premiéra snímku v českých kinech je naplánována na 2. červen.

Soundtrack k filmu Lidice vznikal pod vedením Michala Hrůzy. Kromě filmové instrumentální hudby, na které spolupracoval s britským zpěvákem a skladatelem Jamesem Harriesem, nabízí i písničky s hlasem Lucie Bílé (Slunce bylo krásné), Dana Bárty (O Maria O Felix perpera), Xindla X (Bojovnice) nebo duet Michala HrůzyAnetou Langerovou (Plamen).

Svými skladbami přispěly i kapely Divokej Bill (Půjdem dál), Photolab (Why?), Vypsaná fixa (Z náruče) a X-Core (Black Market´s Soul).

Přiblížit téma Lidic hlavně nejmladší generaci se pokusí také Jan Budař s titulní skladbou, zpívající violoncellistka Dorota Barová z dua Tara Fuki nebo Vladimír Cirkus a Tobi (Vím, bráško…).

„Chtěl bych, aby si každý na albu našel svoji skladbu, proto jsem se rozhodl udělat soundtrack jako průřez různými styly,“ podotkl producent nahrávky Adam Dvořák.

Scénář filmu Lidice, jehož autorem je Zdeněk Mahler, kombinuje tři příběhy. Ty se odehrávají na pozadí tragického vypálení Lidic.

První je o nešťastné rodině, ve které otec v hádce neúmyslně zabije svého syna a je za to odsouzen. Pobytem ve vězení si paradoxně zachrání život, protože unikne osudu a jako jediný muž z vesnice přežije. Druhý je příběh dopisu, který se stal záminkou pro nacistickou operaci, ač ve skutečnosti šlo o lež maskující nevěru. Třetí příběh je o strachu, osobní zodpovědnosti a o tom, jestli je opravdovou výhrou přežít za cenu ztráty důstojnosti a cti.

V hlavních rolích dlouho očekávaného filmu se objeví Karel Roden, Zuzana Fialová, Zuzana Bydžovská, Roman Luknár a Ondřej Novák.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.