Dr. House Hugh Laurie právě vydává albový debut

  • Dr. House Hugh Laurie právě vydává albový debut Fotogalerie (3)
    • 08.05.2011
    • Tisk

    Hugh Laurie je slavný a nesmírně populární britský herec, proslavený postavou Dr. House ze stejnojmenného televizního seriálu.

    Sdílejte článek:

Hugh je ale zároveň velkým milovníkem a znalcem blues a překvapivě dobrým zpěvákem a instrumentalistou. To dokládají jeho poměrně časté hudební exkurze v seriálu Dr. House, či vystoupení v televizních show. Proto nebylo daleko k rozhodnutí natočit vlastní album! To dostalo název LET THEM TALK a obsahuje jeho oblíbené bluesové skladby, speciálně od hudebníků z prostředí New Orleans a je v jistém slova smyslu oslavou místní legendární hudební scény za uplynulých 100 let.

A proč blues?  „Vzpomínám si na první bluesovou písničku, kterou jsem slyšel v rádiu a pak říkal bratrovi: Co tohle je? Když jsem to tehdy slyšel, tak se mi na zádech zježily všechny chlupy a já řekl Co tohle je? Od mého dětství mě tahle hudba dojímala víc než jiné formy. Dokáže mě rozesmát, dokáže mě rozplakat, naplňuje mě to“, říká Hugh Laurie.

Hugh Laurie na albu hraje na piáno a zpívá jako sólový zpěvák za doprovodu takových osobností jako jsou Dr. John, Irma Thomas, Allen Toussaint a Sir Tom Jones!

Producentem alba je další bluesová legenda a držitel Grammy – Joe Henry. Album bylo nahráno v Los Angeles a New Orleans s řadou vynikajících hudebníků, kteří získali svůj kredit spoluprací s takovými osobnostmi, jako například Greg Allman, Solomon Burke, Robert Plant, kd lang, T-Bone Burnett, Alison Krauss a nebo John Legend.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.