Novým bubeníkem Dream Theater je Mike Mangini

  • Novým bubeníkem Dream Theater je Mike Mangini Fotogalerie (7)
    • 02.05.2011
    • Tisk

    Progressive metaloví Dream Theater dlouho otáleli s oznámením jména nového bubeníka, který …

    Sdílejte článek:

Progressive metaloví Dream Theater dlouho otáleli s oznámením jména nového bubeníka, který po pětadvaceti letech v kapele nahradí jednoho ze zakládajících členů Mikea Portnoye.

A konečně jsme se dočkali. Bicí v Dream Theater bude nově obsluhovat excelentní muzikant, bývalý bubeník kapel jako Annihilator nebo Extreme Mike Mangini.

Osmačtyřicetiletý bubeník také působil v sólovém projektu zpěváka Dream Theater Jamese LaBrieho. Pochlubit se může tím, že drží tři bubenické světové rekordy… např. má jako bubeník nejrychlejší ruce i nejrychlejší nohy.

Mike Mangini vzešel z konkurzu, který se odehrál loni na podzim. Už v říjnu měla kapela vybraných sedm nejlepších kandidátů. To bylo měsíc poté, co dlouholetý bubeník Mike Portnoy, jenž byl členem kapely od roku 1985, neočekávaně Dream Theater opustil.

Dream Theater jméno nového člena oznámili poměrně atraktivním způsobem. Na svých oficiálních internetových stránkách postupně zveřejňovali videa z přezkoušení jednotlivých kandidátů. Vítěze konkurzu, kterého znali už půl roku, odtajnili teprve o uplynulém víkendu.

Mike Mangini se vyjádřil: „Ten den, kdy mi zavolali, že mě berou, mi asi minutu trvalo, než jsem si uvedomil, co se děje. Pak jsem si neuveřitelně oddechnul. Moc to pro mě znamená. Skoro se mi chtělo brečet radostí. Dává mi to pocit naplnění. Je mi ctí, že můžu převzít "žezlo“, které roky třímal Mike Portnoy."

A kytarista John Petrucci dodal: “Při výběru jsme použili stejnou metodu, jaká se nám osvědčila při skládání hudby."

Extreme – More Than Words

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.