Bývalý kytarista Megadeth už v půlce května v Rock Café

  • Bývalý kytarista Megadeth už v půlce května v Rock Café Fotogalerie (10)
    • 02.05.2011
    • Tisk

    Kytarový mág a bývalý člen legendárních Megadeth Marty Friedman se v rámci aktuálního evropského

    Sdílejte článek:

Kytarový mág a bývalý člen legendárních Megadeth Marty Friedman se v rámci aktuálního evropského turné představí i českým a slovenským fanouškům.

Ex-kytarista Megadeth vystoupí v pražském klubu Rock Café už za něco málo přes dva týdny, konkrétně 17. května. Marty Friedman tam odprezentuje materiál ze své nové desky Bad D.N.A.. Nemá ale chybět ani výběr toho nejlepšího z jeho bohaté diskografie.

Ani po odchodu z Megadeth neupadla hvězdná kariéra Martyho Friedmana v zapomnění, právě naopak. Začala jeho sólová dráha, stěhování do Japonska, kde našel nový domov a inspiraci. Od té doby stihl vydat několik kritikou i fanoušky vřele přijatých nahrávek, které mají široký stylový záběr od orchestrální hudby až po agresivní rockovou muziku. V každém taktu najdete klasickou melodiku, jež je pro Martyho Friedmana tak příznačná.

Hlavně na posledních dvou albech je patrný také jasný vliv japonské kultury, zejména stále populárnějšího směru zvaného J-rock.

Mimo to, že Friedman objel několikrát svět spolu s Megadeth, je známý i svými kytarovými worshopy.

Stručně řečeno, na pražském pódiu před vámi bude stát kytarista světového formátu, kterého tu neuvidíte každý rok. V podání Martyho Friedmana se můžete těšit na balzám kytarové muziky prošpikované nepřeberným množstvím sól a zajímavých harmonických postupů.

Není moc kytarových velikánů, kteří dokážou skloubit dohromady svůj kytarový um se skvělými hudebními nápady, ale Marty Friedman mezi ně rozhodně patří.

Jako support se představí zatím neoznámená formace.

Vstupenky jsou k dostání ve všech běžných předprodejích.

Více informací o koncertu najdete na webu pořadatele www.obscure.cz

Megadeth – Crush Em

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.