Na afterparty Prague City Festivalu zahrají Underworld

  • Na afterparty Prague City Festivalu zahrají Underworld Fotogalerie (11)
    • 29.04.2011
    • Tisk

    Jedna z nejvýznamnějších elektronických formací 90. let se do České republiky vrací po dvou …

    Sdílejte článek:

Jedna z nejvýznamnějších elektronických formací 90. let se do České republiky vrací po dvou letech. 6. července v pražském klubu SaSaZu naživo představí své nejnovější album „Barking“.

Přestože ústřední dvojice Karl Hyde a Rick Smith spolu nahrává už od 80. let, pod hlavičkou Underworld se prezentuje až od začátku let devadesátých, kdy se k ní přidal Darren Emerson.

Celosvětovou popularitu skupině přinesla v roce 1996 skladba „Born Slippy“, která zazněla v „revolučním“ filmu Dannyho Boyla Trainspotting. Z písně, která byla paradoxně původně vydána jen jako b-strana singlu, se stal generační hit. Prodalo se ho přes milión kopií a nesčetněkrát se objevil na různých kompilacích, v mashupech a remixech.

Přestože se Emerson v roce 2000 od skupiny odpojil, aby se věnoval sólové kariéře, tandem Hyde-Smith v úspěšném tažení pokračuje. Od té doby stačil natočit tři alba (zatím poslední, osmá studiová nahrávka Barking, vyšla v září loňského roku) a koncerty, jak ostatně může potvrdit i české publikum, dál patří k nezapomenutelným zážitkům.

Vstupenky na Underworld v SaSaZu jsou v prodeji v síti Ticketportal za Kč 1 150,– a 100 ks VIP vstupenek za Kč 2 990,–. VIPky zajišťující nejlepší výhled na pódium a komfort vlastních barů, obsahují nealko, pivo, víno a long drinky do půlnoci zdarma.

Každá koupená vstupenka na Underworld je navíc poukazem na příští ročník Prague City Festivalu, který proběhne v druhé půlce června 2012.

www.cityfestival.cz

www.ticketportal.cz

Underworld – Born Slippy

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.