New Kids On The Block pomohli zachránit život jedné z fanynek

  • New Kids On The Block pomohli zachránit život jedné z fanynek Fotogalerie (14)
    • 28.04.2011
    • Tisk

    Transplantace ledviny se dočká žena z amerického státu Tennessee, a to díky zpěvákovi New …

    Sdílejte článek:

Transplantace ledviny se dočká žena z amerického státu Tennessee, a to díky jednomu z členů New Kids On The Block. Ten zmobilizoval na internetové sociální síti Twitter fanoušky a pomohl tak najít vhodný orgán.

Zpvák New Kids On The Block Donnie Wahlberg se dozvěděl o tom, že jeho fanynka Bobbette Miller čeká na operaci, která jí může zachránit život, z jejího blogu. Na ten mu mu jeden z jeho internetových stoupenců poslal odkaz.

„Kliknul jsem na link, a pak jsem ho přeposlal a poprosil o pomoc,“ řekl Wahlberg, starší bratr herce Marka Wahlberga. Zpěvák má na Twitteru více než 183 tisíce příznivců.

„Věděla jsem, že je třeba dostat tu informaci co nejrychleji k co největšímu počtu lidí, a proto jsem její blog dala na Twitter,“ řekla novinářům Abbie Vicknair, blízká kamarádka pacientky. „A během dvou hodin jsem viděla, že Donnie (Wahlberg) ten link přeposlal. Úplně se mi zastavilo srdce, když jsem to četla. Nemohla jsem uvěřit, že to udělal.“

Fanoušci, kteří si Wahlbergův vzkaz přečetli, začali kontaktovat zdravotní středisko Vanderbiltovy univerzity v Nashvillu, kde mezi nimi lékaři vytipovali šest potenciálních dárců. Jeden z nich vyhovoval a Bobbette Miller tak v červnu podstoupí transplantaci.

Skupina New Kids on The Block ve složení Donnie Wahlberg, Danny Wood, Joey McIntyre, Jonathan Knight a Jordan Knight se prosadila koncem 80. let řadou hitů. Pomohla také položit základy pro příliv „boybandů“, ze kterého v další dekádě vzešly např. skupiny Backstreet Boys nebo N Sync.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze