Helena má vlastní rádio, nové DVD a chystá narozeninový koncert

Na začátku dubna bylo spuštěno nové internetové Rádio Vodopád. 24 hodin denně 7 dní v týdnu hraje písničky Heleny Vondráčkové a lze ho poslouchat z kteréholiv místa na světě.

Vzhledem ke specifickému hudebnímu zaměření je rádio jakýmsi poděkováním nebo spíše dárkem pro fanoušky a příznivce zpěvačky, jejíž hudební kariéra trvá bezmála půlstoletí. Zařadilo se do velké internetové rodiny ABrádií, kde má jen několik největších hvězd své vlastní rádio. Z českých pouze kapela Olympic a nyní také Helena.

V této chvíli obsahuje databáze cca 640 Heleniných písniček. Z těch nejzajímavějších lze upozornit na kompletní zahraniční alba, mnohá u nás nikdy nevyšla. Do budoucna se chystají pravidelné aktualizace, během nichž budou doplňovány písničky z dalších CD, LP a také SP. Průběžně bude docházet k obnově spojovacích jinglů a v delším časovém horizontu jsou plánované krátké tématické bloky. Na přípravě rádia se samozřejmě podílí i Helena. Osobně dohlíží na sestavování playlistů, zajišťuje převod analogových nahrávek z LP a SP desek, nahrála několik startovních spotů a připravuje další.

I když Rádio Vodopád funguje teprve druhý týden, z prvních nadšených ohlasů lze usoudit, že si rychle získává posluchače nejen z řad fanoušků, kterým bylo primárně určeno.

„Já půjdu dál“ název nového DVD Heleny Vondráčkové, které vyjde 29. dubna u vydavatelství Supraphon, jasně naznačuje, že to Helena ještě nebalí a hodlá své příznivce dál zahrnovat dobrou muzikou. Tentokrát navíc ve vizuální podobě.

Tracklist DVD sestavený z archivních i současných vystoupení z televize či filmu čítá 36 stop. Nna začátku se nachází Vzdálený hlas, na konci pak aktuální Stín po nás dvou, Nic nás nerozdělí nebo titulní Já půjdu dál. Výčet hitů, pódiových nahrávek a raritních záznamů slibuje procházku melodiemi s jasným interpretačním vkladem, vysokou profesionalitou a obdivuhodnou přitažlivostí.

DVD Já půjdu dál přináší další svědectví o různých podobách zpívání a show Heleny Vondráčkové a navazuje na předchozí úspěšné DVD Přelety, které bylo oceněno zlatou i platinovou deskou.

V neposlední řadě chystá Helena nový koncertní repertoár. Poprvé ho představí v Recitálu 9. června v pražském Divadle Hybernia, kde již popáté oslaví narozeniny se svými příznivci. Role hlavního gratulanta se ujme muzikálový zpěvák a herec Marian Vojtko. Vstupenky jsou v předprodeji sítě Ticketportal. A těm, kteří ještě váhají, lze vřele doporučit záznam z předloňkého koncertu v divadle Kalich – 2CD Recitál.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze