Český YouTube Fest otevře cestu na letní festivaly

  • Český YouTube Fest otevře cestu na letní festivaly Fotogalerie (3)
    • 19.04.2011
    • Tisk

    Talentované zpěváky a kapely z Čech, Moravy a Slezska hledá nový internetový festival. Vítěz …

    Sdílejte článek:

Talentované zpěváky a kapely z Čech, Moravy a Slezska hledá nový internetový festival. Vítěz vzejde z hlasování uživatelů videoportálu z devítky finalistů, které v prvním kole vybere porota v čele s písničkářem Xindlem X.

„Myslím, že je důležité podporovat interprety s vlastní tvorbou. Jinak by to mohlo dopadnout tak, že pod vlivem všech možných talentových soutěží budeme mít éter plný lidí, co umí hezky zpívat, ale nemají co říct. Takže jim repertoár budou psát stále ti stejní xindlové a česká hudební scéna se nikam nevyvine. A to by byla škoda,“ vysvětlil smysl projektu Xindl X.

Do virtuální přehlídky domácích hudebních talentů se můžou uchazeči přihlásit prostřednictvím speciálního kanálu youtube.cz/ces­kyfest, kam mají nahrát své originální video. Podmínkou je text skladby v češtině.

Z příspěvků vybere porota, ve které zasedne kromě Xindla X i frontman Support Lesbiens Kryštof Michal, devět nejlepších interpretů. Jejich jména pořadatelé oznámí do 18. května.

Šampiona pak budou fanoušci vybírat do 7. června. „Jen za prvních pár dní po spuštění jsme dostali téměř stovku příspěvků a už teď se těšíme na to, že opravdu bude z čeho vybírat,“ uvedl člen poroty Lukáš Paulů z Ochranného svazu autorského (OSA). Některá z vybraných videí jsou k vidění v sekci „Galerie“ na výše uvedeném webu, který zatím zaznamenal téměř 38 tisíc návštěv.

První tři finalisté získají možnost natočit vlastní videoklip. Vítěz si navíc zahraje na letních festivalech JamRock, Prague City Festival a Sázavafest a na podzim dostane šanci vyrazit na vlastní koncertní turné. Jeho singl bude nabídnut dramaturgům rádií k zařazení do playlistu vysílaných skladeb.

Projekt vzešel ze spolupráce hudebního magazínu iReport, OSA a společnosti Google.

Xindl X – Anděl

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.