V Praze se odehraje menší forma Love Parade

  • V Praze se odehraje menší forma Love Parade
    • 18.04.2011
    • Tisk

    Do pražských ulic v létě zamíří komornější verze legendární technoparty Love Parade. Začátek …

    Sdílejte článek:

Do pražských ulic v létě zamíří komornější verze legendární technoparty Love Parade. Začátek čtyřdenní akce s názvem Prague Pride je naplánován na 13. srpna.

Středem naší metropole má projít desetitisícový průvod hrdosti v karnevalovém stylu a pouliční taneční party. Akce se odehraje rok po tragické Love Parade v německém Duisburgu, kde zemřelo 21 lidí. Informace zveřejnila jako první Česká televize.

V ulicích by mělo v rytmu elektronické hudby tančit až padesát tisíc lidí. Organizátoři předpokládají, že technoparty do Prahy přiláká tisíce turistů. „Bezpečnost budeme řešit s policií, musíme si najmout i vlastní bezpečnostní agenturu, která bude hlídat jednotlivé akce,“ řekl organizátor Pavel Kupšovský.

Průvod je prý už nahlášený a nic nenasvědčuje tomu, že by ho město mělo nepovolit.

Prague Pride navazuje na akce podobného typu v zahraničí, které se pravidelně konají už přes třicet let.

„Spojili jsme se s organizátory amsterodamské Gay Pride, aby nám pomohli s organizací a ukázali nedostatky minulých akcí,“ doplnil Kupšovský. V tuto chvíli se prý ještě upřesňuje program. Definitivní podoba akce by měla být jasná nejpozději v půlce května.

Festival vyvrcholí řadou koncertů v centru Prahy. Jedním z míst, o kterých se zatím jedná, je například Střelecký ostrov.

Love Parade 2010 – minireport

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.