LUNO a jejich vzácní hosté vystoupí v Lucerně

S projektem Luno se vrací na pódia po více než dvou letech Ema Brabcová! Do roku 2008 působila v Khoibě, předtím v Roe-deer a koncem 90. zpívala s The Hookers.

Luno vzniklo na podzim roku 2009 na základě nápadu Šmityho, aby Ema vydala sólové album! Nakonec se ale jedná o kolektivní projekt: K Emě se přidal Šmity a následně i další hudebníci. “Oslovili jsme Mejlu z kapely Vypsaná fixa, kterej vymyslel super kytary, a Honzu Janečku, kterej je prostě krom toho, že umí hrát,taky boží člověk. Mejla nakonec kvůli vytíženosti ve Vypsaný fixe nebude členem Luna. A tak místo kytaristy nakonec obsadil Martin Starý,” vysvětluje genezi projektu Brabcová. Speciálním hostem koncertu LUNO pak je Baron Bane ze Stockholmu a Fiordmoss z Brna, s kterými se můžete seznámit níže.

LUNO – Close To Violence

Baron Baneje švédská kapela byla srovnávána s umělci a skupinami jako Mew, Nine Inch Nails, Air, Lykke Li a Ladytron. Na novém singlu, nicméně zvolil Baron Bane částečně nový směr. „My Slow World“ – třetí singl z připravovaného alba LPTO – je osobní směs kapely v novém kontextu se zpěvačkou Ida Long. LPTO vydala 20.dubna 2010 Stupid Dream Records ve spolupráci s Despotz Records (The Deer Tracks Titiyo, Kaka, O'Spada etc.) Poslední track Orchideje točil loni v Göteborgu, K103, gimmeindie.se a THS Radio ve Stockholmu a navíc byl také být slyšen v televizní reklamě pro módní web Modezine.com. S evokujícím a audio-vizuálním rozšířením indietronica-pop Baron Bane od svého vzniku v roce 2003 okouzluje široké publikum, a to jak doma, tak i v zahraničí. V roce 2009 skupina prodělala dvě evropské turné, se zaměřením na Německo a Švýcarsko. Rekord v návštěvnosti byl na Peace & Love Almost Famous. Loni na jaře byli Baron Bane finalisté soutěže Metro On Stage (organizují noviny Metro ve spolupráci s Universal Music a ostatními). Loni v létě, byla hudba skupiny slyšet v Top Model – v programu tchajwanské televize. Letos na jarním turné (Stockholm, Paříž, Berlín, Praha). Baron Bane pokřtí vydání alba také koncertem v Lucerna Music Baru.

A kdo jsou Fiordmoss? Po náhodném půlnočním požáru, který spálil všechny jeho vinyly a také její kytaru, zjistili, že chtějí pracovat společně, aby napsali nové dějiny. On používá své znalosti získané v průběhu let točením vinylů a skládáním elektronické hudby, když doma sám. Ona píše písně podobným způsobem jako dřív, když byla v kapele, ale nyní zpívá jiné příběhy. Společně jako Fiordmoss splývají dohromady a přicházejí se zcela novým zvukem. Je to všechno o tvorbě, o hudbě oceánu a o studených hrubých fjordech, pokrytých ospalou měkkostí mechu. Fiordmoss nechtějí rozehřát lidi písní, ale pokud se ti to stane, jsou stále na své cestě na sever.

18.4.2011, Lucerna Music Bar

Nejlevnějsí předprodej : http://www.moveticket.cz

Předprodej bez poplatků: pokladna Lucerna Music Bar

Předprodej také via Ticketpro a Ticketstream

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.