Oceán přichází s novým singlem, na turné zazpívají Krajčo i Ruppert

  • Oceán přichází s novým singlem, na turné zazpívají Krajčo i Ruppert Fotogalerie (17)
    • 17.04.2011
    • Tisk

    Už za týden zazní v rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené legendární…

    Sdílejte článek:

Už za týden zazní v rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené legendární synth-popové skupiny Oceán. Nový singl Odlesk tvůj je výjimečný hned ve dvou ohledech, je to první nová skladba Oceánu po dlouhých 19 letech a hudba skupiny se vůbec poprvé spojí s ženským hlasem.

Post zesnulého zpěváka Petra Muka totiž zaujala zpěvačka Jitka Charvátová, známá svým působením ve skupinách Fiction či Skyline. Hudba vznikla ze spolupráce Oceánu s producentem Arminem Effenbergerem, skladbu otextoval tradiční oceánský textař Petr Hons. Nový singl předznamenává jak květnové turné Oceánu, tak chystanou novou desku, která je předběžně plánovaná na rok 2012. Petr Hons se vyjadřuje k textu nového singlu: „Je to vlastně o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, a znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumi­telné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás drží nad vodou.“

Květnové česko-slovenské turné Oceánu, které odstartuje 27.4. v Praze v klubu Roxy, bude pojato jako vzpomínka na starý Oceán. Na koncertech tedy zazní převážně starý repertoár Oceánu v nových aranžích, s vokálem Jitky Charvátové. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na jednotlivých koncertech tak budou mít návštěvníci možnost slyšet skladby Oceánu například v podání Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého, slovenské legendy Laco Lučeniče nebo zpěváka Bohouše Josefa. Stálým hostem turné bude pražské synth-popové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I'm Not Your Computer. V Bratislavě společně s Oceánem vystoupí i skupina Monte Rosa. Kromě pražského koncertu bude mít turné dalších pět zastávek: 5.5. v Brně na Fléde, 14.5. v Ostravě v klubu Garage, 20.5. v Bratislavě v Majestic Music Clubu, 26.5. v Českých Budějovicích v Metropolu a celá šňůra bude zakončena 27.5. koncertem v Londýně v klubu RichMix.

Z koncertů v Roxy a v Brně na Flédě bude pořízen záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem na CD u vydavatelství EMI. CD „Oceán – Roxy“ bude pokřtěno 20.5. na koncertě v Bratislavě.

Kromě Jitky Charvátové na postu hlavní zpěvačky vystoupí Oceán na turné ve své původní sestavě: Petr Kučera – klávesy; Dušan Vozáry – klávesy, kytara; Jan Vozáry – bicí; Petr Hons – texty. Vstupenky na jednotlivé koncerty turné jsou k dostání v běžných předprodejích.

OCEÁN TOUR 2011:

27.4. Praha – Roxy (hosté: Richard Krajčo, Bohouš Josef, Cartonnage)

5.5. Brno – Fléda (hosté: Roman Holý, Matěj Ruppert, Bohouš Josef, Cartonnage)

14.5. Ostrava – Garage (hosté: Roman Holý, Bohouš Josef, Laco Lučenič, Cartonnage)

20.5. Bratislava – Majestic Music Club (hosté: Monte Rosa, Laco Lučenič, Bohouš Josef, Cartonnage)

26.5. České Budějovice – KD Metropol (hosté: Bohouš Josef, Cartonnage)

Veškeré novinky najdete na oficiálním webu skupiny Oceán: www.newocean.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.