Kytarista Tomy Emmanuel už dnes zahraje v Lucerně

  • Kytarista Tomy Emmanuel už dnes zahraje v Lucerně
    • 13.04.2011
    • Tisk

    Ve Velkém sále pražské Lucerny už dnes vystoupí australský kytarista Tommy Emmanuel. V …

    Sdílejte článek:

Ve Velkém sále pražské Lucerny už dnes zahraje australský kytarista Tommy Emmanuel. V České republice vystoupil už několikrát. Teď se ale v rámci Acoustic & Electric Tour poprvé představí s doprovodnou skupinou. V roli hosta zahraje smyčcové těleso The Eve Quartet Prague.

Jednoho z nejuznávanějších světových kytaristů Tommyho Emmanuela je možné slyšet i na posledním albu Michaela Jacksona.

Tommy Emmanuel s novým projektem představí některé ze svých nejznámějších skladeb jako „Clasiccal Gas“ nebo „The Hunt“ v aranžmá pro kapelu a smyčcové kvarteto. Kromě nové kapely přizve i tuzemské dívčí smyčcové těleso The Eve Quartet Prague. Čtyřčlennou doprovodnou kapelu tvoří basista Robbie Little, bubeník Kevin Murphy, kytarista Simon Hosford a klávesista Ashley Krick.

„První polovina koncertu se ponese v Emmanuelově tradičním sólovém podání, zato ve druhé už ho bude doprovázet kapela, ale místy také on ji. Muzikanti kromě hraní chystají i čtyřhlasný vokální přednes, který doplní Emmanuel svou hrou na kytaru i na perkuse,“ uvedl pořadatel koncertu Stanislav Barek.

S The Eve Quartet Prague vystoupil Tommy Emmanuel už v roce 2008 v pražském Kongresovém centru na festivalu Kytara napříč žánry. Spojení kytarové legendy a mladých českých virtuosek, absolventek HAMU, tehdy slavilo velký úspěch.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.