Představujeme kapelu Memphis a její nový klip

  • Představujeme kapelu Memphis a její nový klip
    • 13.03.2011
    • Tisk

    Kapela Memphis vznikla v roce 2005 v Hradci Králové. Zásadním hudebním prvkem rockových…

    Sdílejte článek:

Kapela Memphis vznikla v roce 2005 v Hradci Králové. Zásadním hudebním prvkem rockových songů této čtyřčlenné skupiny je chytlavá melodie podpořená kytarovými riffy a údernou rytmikou. V repertoáru ovšem najdete i pomalé balady.

Mezi úspěchy Memphisu patří vítězství v soutěži Hudbou proti nudě 2010, vítězství na Karvinském Woodstocku 2009, vítězství v soutěži Pro-rock 2008, 2.místo na Rockfestu Dobříš 2010, 2. místo v soutěži kapel – Šternberk 2010

Kapela Memphis pouští v současné době do „oběhu“ svůj nový videoklip, nazvaný The One. Natočení klipu nebylo jednoduchou záležitostí : „Natáčení trvalo 3 dny, natáčelo se na 7 místech a obsazeno bylo 20 rolí. Rozhodli jsme se, že chceme točit klip, který bude mít příběh a hlubší význam, nad kterým se člověk bude muset zamyslet. “ řekl zpěvák Honza Řičař. Další zajímavostí klipu je, že i přes jeho náročnost si ho kluci natáčeli sami. Podařilo se jim zvládnout všechno od scénáře, přes casting malých dětí a ostatních herců, až po osvětlovače a rekvizitáře. A to bez jakékoliv profesionální pomoci.

Ke klipu The One přinášíme i malý rozhovor:

Co Vás vedlo k natočení videoklipu?

Pájič: Pro každého muzikanta je to výzva! Dlouho jsme takový krok plánovali, ale zároveň ani nechtěli nic uspěchat. Natočit klip už v dnešní době není problém, ale něco divákům sdělit a písničce dát nový rozměr, to je proč kapely točí klipy.

Podle všeho byl videoklip byl poměrně náročný na zrealizování, proč jste nezkusili něco jednoduššího?

Honza: Když máte nějaký cíl, nepřemýšlíte nad tím, proč by to nešlo, ale jen jak to půjde.

Matěj: Pokud bychom dělali jenom ty lehčí věci, nikdy bychom se nehnuli z místa a nikam se nedostali.

Kamil: To jako že když bubeník sedí na místě, tak dělá lehčí věci?

Matěj: Přesně :-)

Váš klip má příběh, ale zároveň nutí k zamyšlení… jde o záměr?

Matěj: Určitě. Je to jako s filmem – taky si ho zapamatujete, když nad ním musíte trochu přemýšlet a něco ve vás zanechá. Odkud vzešla inspirace k příběhu „The One“?

Honza: Inspirace je z textu a text z mého života…

Dovolím si citovat “When I close the door, angels are real,” je to to o čem mluvíš?

Honza: Takhle to vnímám. Všichni sníme a úplně nejvíce za “zavřenými dveřmi,” kde nikdo není. Vytváříme si své světy a jen málokdy o tom mluvíme s ostatními. Máme pocit, že by na nás koukali jak na blázny. Co jsem ale zatím poznal, tak ti co soudí a smějí se, většinou jen nemají dost odvahy přiznat, že i oni jsou stejní.

I Memphis sní za “zavřenými dveřmi”?

Kamil: Já nejvíc za těmi dveřmi od ložnice :-)

Zpátky k samotnému klipu. Jak jste se dostali od prvotního nápadu ke scénáři?

Pájič: Nejdřív jsme se s Honzou sešli v kavárně a ten už měl vizi děje. Společnými silami jsme ho sepsali a vyladili. Dále už celá kapela pracovala na obsazení rolí, výběru míst a časovém harmonogramu.

A jaká byla cesta od scénáře k realizaci?

Honza: Asi jako když Vás zkouší profesor Hodný :-) Najednou zjistíte, že nic nevíte, i když jste se doma na všechno teoreticky podívali. Procházel jsem desítky webů a zjištoval jak pracovat se závěrkou, isem a nastavením barev, ale praxe je holt složitější.

Pájič: Závěrečný dojem by měl být komplexní, ale ve skutečnosti byla realizace pěkně zapeklitá. Například jsme potřebovali hezky vypadající dům se starou půdou, ale nic takového neseženete. Proto jsme použili tři různé domy. Jeden na exteriér, druhý na interiér a ZŠ Kukleny posloužila jako stará půda. Takto se improvizovalo nejen u lokací, ale i s technikou.

Než popisovat děj klipu, raději čtenáře pozveme ke zhlédnutí na webu www.memphisband.cz. Je však něco co byste rádi k obsahu klipu a písně “The One” řekli?

Honza: Samozřejmých věcí si začneme opravdu všímat až když je ztratíme… Pravděbodně ani tahle věta nic neznamená, dokud v ní nenajdete svůj příběh.

Matěj: Každému bez výjimky se může splnit jeho sen. Záleží jen na tom, jestli to doopravdy chce a věří tomu.

Děkuju Vám za rozhovor a ať se klipu daří

Matěj: Dík.. neasi!

Honza: Taky děkujeme

Kámič: Ahoj a zase někdy… někde ! Třeba jinde:-)

Pájič: Ahoj a díky!

Memphis – The One

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.