Soundgarden se už tento týden vrhnou na nahrávání nových věcí

Soundgarden, kteří se dali loni po dlouhé době dohromady, se už tento týden zavřou ve studiu, kde začnou s natáčením nových skladeb na desku, jež tak bude první studiovou nahrávkou po přibližně patnácti letech.

Bubeník Soundgarden Matt Cameron řekl serveru Billboard.com: „V nových věcech bude znatelný určitý posun, ale nijak extrémně se od původních postupů neodchýlíme. Bute tam jasný náš rukopis. Myslím, že lidi si naši novou muziku zamilují.“

Soundgarden v rámci loňského reunionu odehráli několik koncertů a vydali kompilaci Telephantasm. V prosinci se pak členové kapely sešli, aby si řekli co dál. Shodli se, že jsou schopní pokračovat a složili pár nových skladeb. Teď podle Matta Camerona nastal ten správný čas pro jejich zaznamenání.

Připravených k nahrávání je dvanáct až čtrnáct skladeb. Ale je prý možné, že ve studiu přijdou nové nápady. Hotové songy jsou zbrusu nové z devadesáti procent. Soundgarden ale také použili pár nápadů, které vznikly už někdy kolem roku 1996, kdy vyšla deska Down on the Upside. Některé riffy pak pocházejí z roku 2008.

Na novinkové album Soundgarden si ještě nějakou dobu počkáme. Už 22. března ale vyjde koncertní deska Live on I5. Materiál na ni byl pořízen v průběhu zatím posledního turné kapely, které absolvovala v roce 1996.

Živák nabídne písně jako „Spoonman“, „Rusty Cage“, „Fell on Black Days“ a samozřejmě snad nejznámější a nejoblíbenější „Black Hole Sun“. Nebudou chybět ani coververze „Helter Skelter“ od The Beatles nebo „Search & Destroy“ od Stooges.

Soundgarden – Black Hole Sun

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze