Visáči vyjedou na jarní tour s britskými Pellethead

  • Visáči vyjedou na jarní tour s britskými Pellethead Fotogalerie (4)
    • 04.03.2011
    • Tisk

    Skupina Visací zámek uspořádá na jaře společné turné s britskou punkovou skupinou Pellethead…

    Sdílejte článek:

Skupina Visací zámek na letošní jaro naplánovala turné s britskou punkovou grupou Pellethead. Série koncertů odstartuje 25. března v Plzni a skončí 5. dubna v pražském Paláci Akropolis.

Obě kapely dále zahrají ve Dvoře Králové, Ústí nad Labem, v Havlíčkově Brodě a Liberci. Visací zámek bude na koncertech prezentovat hlavně skladby ze své zatím poslední desky Klasika, která vyšla v loňském roce.

Pellethead pochází z města Middlesbrough. Tato čtveřice patřila k oblíbeným skupinám slavného britského dýdžeje Johna Peela. „Je to současně nejlepší i nejhorší věc, kterou jsem kdy slyšel,“ komentoval údajně kdysi písně Pellethead přední znalec populární hudby Peel.

Visací zámek je součástí české hudební scény už bezmála tři desítky let. Unikátní je tím, že hraje pořád ve stejné sestavě jako při prvním koncertu. Podle znalců jsou jediným dalším známým souborem, který prokázal podobnou výdrž a imunitu vůči obvyklým ponorkovým nemocem, slavní irští U2. Jejich členové spolu vydrželi dokonce o šest let déle.

Členy kapely Visací zámek jsou baskytarista Vladimír Šťástka, kytaristé Ivan Pixa a Ivan Rut, bubeník Jiří Pátek a zpěvák Jan Haubert, někdejší spolužáci z vysoké školy.

Podle legendy tradované po pražské hudební scéně před prvním koncertem v roce 1982 rozšířili fámu o tom, že půjde o vystoupení „nejlepší punkové kapely v Praze“, a poté jim nezbylo nic jiného, než se pokusit této pověsti dostát.

Zatím vydali devět alb, jejich dvě první nahrávky Visací zámek (1990) a Start 02 (1991) jsou považovány za českou punkovou klasiku.

Visací zámek – Známka punku

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze