Pet Shop Boys napsali hudbu pro baletní představení

Neil Tennant a Chris Lowe neboli Pet Shop Boys jsou už čtvrt století známí jako tvůrci jedněch z nejznámějších tanečních klubových hitů. Jejich novinkové album „The Most Incredible Thing“ vyjde 14. března a nabídne muziku pro tanec ve zcela odlišném stylu. Určen bude pro baletní tanečníky.

The Most Incredible Thing napsali Pet Shop Boys společně s choreografem Javierem De Frutosem a předním britským tanečním divadlem Sadler's Wells. Založeno je na příběhu ze známé pohádky Hanse Christiana Andersena.

Podle tiskové zprávy se příběh odehrává v pohádkovém království, kde král nabídne království a ruku princezny tomu, kdo vymyslí tu nejneuvěřitelnější věc. To, co následuje, je kreativní, destruktivní ale se šťastným koncem.

S nápadem upravit Andersenovu pohádku pro balet přišel Chris Lowe.

Pet Shop Boys uvedli: „Jde o vskutku vzrušující projekt a jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. V minulosti jsme skládali taneční hudbu, takže zkomponování muziky pro balet je jakýmsi logickým vývojem. Navíc nás vždycky fascinovala možnost dávat naší hudbě divadelní podtext.“

Baletní představení bude v londýnském Sadler's Wells uváděno od 17. do 26. března. Soundtrack k němu nahrávají Pet Shop Boys společně s WrocÂław Score Orchestra.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze