Shogun Tokugawa - to je kung-fu, nadhled a kontrasty

Mají rádi Opičího krále a Želvy Ninja, baví je hra Shogun: Total War a s postavou Shogun Tokugawa za Japonce po večerech žhaví strategie Civilization. Řeč je o naštvaných mládencích z Plzně, jejichž debut Y3ars se dá slovy jednoho z fanoušků popsat také jako „most anticipated album of the fuckin' century“.
První deska screamo/emo rockerů Shogun Tokugawa je plná kontrastů, agresivních riffů i elektronických výbojů a je z něj cítit v českých podmínkách nevšední nasazení a nadhled. „Fanoušci nás tolik berou zřejmě proto, že jsme prostě sexy kluci,“ říká s úsměvem kapelník Martin. „Snažíme se jenom dělat muziku přirozeně, opravdově, naplno a zároveň se nebrat moc vážně,“ dodává. Na tvorbě Shogun Tokugawa se zpočátku podepsali Deftones, zběsilostí a energií jsou jim ale bližší Norma Jean, vyhrávkami a rytmikou Fall of Troy, přímočarou agresí Gallows a technikou třeba Architects. Do budoucna ale možná ani to nebude platit: přestože kytary a živé bicí budou i nadále dominovat, kapela je otevřená dalším experimentům.
Křest Y3ars proběhne 26. 6. v plzeňském Divadle Pod lampou, slibuje zajímavé hosty (This Night Draws The End, Birds & Wolves, From Our Hands) a hlavně bouřlivou párty. „Na malou chvíli procitnout, uzřít blíž svět, až se stíny rozplynou, zbarví se květ, okolí nevnímáš, duši prodáváš…“ zpívá Jakub v nečíslované, desáté skladbě, a vyvolává očekávání…
Více informací:

bandzone.cz/sho­guntokugawa

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz