Inspirace na hranici vědomí pop & rollu 21. století, to jsou nový MGMT

  • Inspirace na hranici vědomí pop & rollu 21. století, to jsou nový MGMT Fotogalerie (2)
    • 03.04.2010
    • Tisk

    Zbrusu novým albem Congratulations nás MGMT nadšeně vyzývají „Poslouchejte! Poslouchejte!“

    Sdílejte článek:

Zbrusu novým albem Congratulations nás MGMT nadšeně vyzývají „Poslouchejte! Poslouchejte!“ a zvou nás, abychom se vydali na další hudební odyseu, během které můžeme nahlédnout do duše obou členů tohoto hudebního dua, Andrewa Vanwyngardena a Bena Goldwassera. Ti hledali tvůrčí inspiraci na hranicích vědomí pop & rollu 21. století.
Congratulations s vtipným nadhledem popisuje různé duševní pochody a jednotlivými skladbami probleskuje bláznivý smysl pro humor jeho tvůrců. Zároveň můžeme při jejich poslechu ocenit hudební vynalézavost a tajemné texty, které nás zavedou do přepychového a zcela nového světa zvuku a pocitů.
Na nahrávání alba Congratulations, které produkovali MGMT a Sonic Boom, se podíleli členové koncertní sestavy kapely: Matt Asti (basa, doprovodný zpěv), Will Berman (bicí, doprovodný zpěv) a James Richardson (kytara, doprovodný zpěv). Díky nahrávání Congratulations měli MGMT možnost spolupracovat s některými ze svých idolů včetně koproducenta Sonic Booma (Pete Kember) a zpěvačky Jennifer Herrema z Royal Trux, která na jejich albu pěvecky hostovala. „Všichni jsou to úžasní hudebníci,“ říká Andrew a pochvaluje si dobrou karmu, která provází spolupráci MGMT s ostatními.
Ben a Andrew se poprvé s mýty opředeným Sonic Boomem (Spacemen 3, E.A.R., Spectrum) setkali na londýnském koncertě kapely Spectrum v únoru 2009, kde na závěr společně jamovali při skladbě „Suicide“, klasiky od Spacemen 3, která vzdává hold dalším z velikánů v hudebním pantheonu MGMT.
Tento koncert byl jedním z největších zážitků onoho neskutečného roku, kdy se na jedné straně dostaly na výsluní fanoušků i časopisů a na straně druhé před francouzskými soudy řešili neautorizované použití skladby „Kids“ vysoce postaveným politikem. „Byl to zvláštní pocit, že jsme se do politiky zapletli jako kapela,“ říká Ben. „Když jste členem kapely, je to celkem výhodné. Dostanete se do zvláštně magické pozice, kdy vám lidé naslouchají, ale nemusíte říkat nic konkrétního.“
Díky Oracular Spectacular, debutu z roku 2008, si MGMT vydobyli skvělou pověst na obou stranách Atlantiku. V anketě časopisu NME Best of 2008, která na konci roku hodnotí to nejlepší za uplynulý rok, se v kategorii Album roku umístilo Oracular Spectacular na první příčce a tři skladby z tohoto alba se umístily v Top 5 singlech roku 2008: „Kids“ se na první příčce stal Singlem roku, „Time To Pretend“ skončil na čtvrté příčce a „Electric Feel“ na páté. Navíc časopis NME jmenoval skladbu „Time To Pretend“ druhým nejlepším Singlem desetiletí.
MGMT – Time To Pretend

„Dávno před tím, než vůbec vyšlo naše první album,“ prozradil Andrew, „jsme si říkali, že by byla sranda, kdybychom druhé album nazvali Congratulations, i když jsme ještě vůbec netušili, jaké by mělo být.“
„Nevím, do jakého hudebního žánru bych naši desku zařadil,“ říká Ben. „My jsme chtěli hlavně tvořit, nechtěli jsme se na ničem zaseknout.“
Pokud bylo album Oracular Spectacular zámkem, pak Congratulations je dveřmi do nového popového světa MGMT.
MGMT – Kids

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.