Björk vytvoří sci-fi muzikál ve formátu 3D

  • Björk vytvoří sci-fi muzikál ve formátu 3D
    • 23.03.2010
    • Tisk

    Islandská zpěvačka Björk spojí své síly s francouzským režisérem Michelem Gondrym…

    Sdílejte článek:

Islandská zpěvačka Björk spojí své síly s francouzským režisérem Michelem Gondrym. Společně budou pracovat na čtyřicetiminutovém trojrozměrném sci-fi muzikálu.

Michel Gondry se proslavil experimentálními snímky jako Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech, o tom informoval na americkém filmovém a hudebním festivalu SXSW. Půjde podle něj prý o velmi ambiciózní projekt. Gondry dokonce prohlásil, že má jít o „vědecký muzikál“, který by se pak promítal v muzeích.

Muzikál nebude pro Björk a Michela Gondryho prvním společným počinem. Už spolu totiž spolupracovali na sedmi videoklipech. Klipy k písním Army of Me nebo Joga byly pro Gondryho zásadním mezníkem, který odstartoval jeho filmařskou kariéru. V roce 2006 nabídl zpěvačce roli ve filmu Nauka o snech, kterou ale nakonec ztvárnila francouzská herečka Charlotte Gainsbourg.

Björk je jako herečka známá hlavně z filmu Tanec v temnotách dánského režiséra Larse von Triera. Hudbě se věnuje od svých jedenácti let. Po celém světě se proslavila hlavně jako neúnavná experimentátorka, která míchá klasické žánry s elektronickou hudbou.

Björk – All Is Full Of Love

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.