Fotbalové mistrovství světa zahájí Black Eyed Peas a Alicia Keys

Fotbalové mistrovství světa v jihoafrickém Johannesburgu odstartují hudební hvězdy. 10. června na zahajovacím koncertě vystoupí americká zpěvačka r&b Alicia Keys a řadou cen ověnčení Black Eyed Peas.

To ale není zdaleka vše. Na pódiu nebudou chybět ani Shakira nebo John Legend.

Světový šampionát ve fotbalu se odehraje v termínu od 11. června do 11. července. Generální sekretář FIFA Jerome Valcke prohlásil, že zahajovací popový koncert bude „dokladem obecné a sjednocují síly fotbalu a hudby“.

Black Eyed Peas – I Gotta Feeling

 

Producentem akce bude Kevin Wall, který se postaral už o organizaci obřích koncertů podporu ekologie Live Earth. V programu se dále představí populární afričtí umělci a fotbalové legendy let minulých i ze současnosti.

Návštěvníky úvodní show MS, které se v Africe koná vůbec poprvé, potěší beninská zpěvačka Angélique Kidj, maliské duo slepých zpěváků Amadou & Mariam, jihoafrická kapela The Parlotones a také kolumbijský muzikant Juanes. Toho znáte i z našich rádií.

Výtěžek z celé akce připadne charitativní kampani 20 Centres for 2010. Jejím cílem je výstavba dvacítky veřejných zdravotních středisek v Africe.

Juanes – La Camisa Negra

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz