Úspěšný týden skupiny UDG - cena Žebřík a vyprodaný pražský koncert

  • Úspěšný týden skupiny UDG - cena Žebřík a vyprodaný pražský koncert Fotogalerie (3)
    • 21.03.2010
    • Tisk

    Ačkoliv deseti let své existence dosáhnou UDG až na podzim, slavit začali již předminulý víkend.

    Sdílejte článek:

Ačkoliv deseti let své existence dosáhnou UDG až na podzim, slavit začali již předminulý víkend. Důvodem jim k tomu bylo dvojnásobné vítězství v Žebřík Awards – výročních hudebních cenách časopisu Report, jehož čtenáři označili UDG za nejlepší “skupinu roku” a přisoudili ji rovněž prvenství v kategorii “videoklip roku” (za Éterickou).

“Na klip Éterická jsme měli od začátku výborné ohlasy ze všech stran, tam jsme si na nějakou z cen věřili. Vítězství v hlavní kategorii kapela roku jsme nečekali ani náhodou, skláníme obrovskou poklonu našim fanouškům a chystáme se jim odvděčit. Pojedeme s nimi v létě na vodu” řekl zpěvák Petr Vrzák.

UDG – Éterická

Přestože na “album roku” a “skladbu roku” UDG letos již nedosáhli, spolu s Anetou Langerovou se do historie 18. ročníku těchto cen zapsali jako nositelé nejvíce nominací.

A v letošní královské jízdě skupina pokračuje i nadále – když jen o pět dní později kapela stoupala na pódium pražského Lucerna Music Baru, čekal na ni vyprodaný sál!

Koncert zahájili O5 a Radeček, kteří spolu s UDG absolvují celé právě probíhající Autoportrét Tour. S tím se tento týden obě kapely přesunou do Ostravy a Brna a následně zpět do Čech.

Nejen koncerty, ale především zákulisní scény z celého turné skupina natáčí na kameru pro časosběrný dokument, který by se měl objevit na jejich plánovaném DVD. Podrobnější informace nejen o tomto DVD ale i nadcházející podzimní oslavě desetiletého výročí si však skupina zatím pečlivě střeží.

Více nejen o nadcházejícím turné:

www.udg.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.