Chumbawamba se pochlubí novou deskou i v Praze

  • Chumbawamba se pochlubí novou deskou i v Praze Fotogalerie (31)
    • 25.02.2010
    • Tisk

    Nejnovější deska anglické skupiny Chumbawamba nazvaná ABCDEFG se celá točí kolem hudby.

    Sdílejte článek:

Nejnovější deska anglické skupiny Chumbawamba nazvaná ABCDEFG se celá točí kolem hudby. Jistě, řeknete si, co jiného by tam mělo být než hudba, známí provokatéři z Leedsu však přichází s koncepčním albem plným úvah o hudbě.
O dobré i špatné hudbě, hudbě velebené i odsuzované. A bylo už na čase po celých 25 letech, co jsou spolu, aby zaměřili svou pozornost na tento kulturní fenomén, jeho dějiny, slavné příběhy, jeho hrdiny i padouchy. Čeká vás průlet několika staletími hudby, tím, co znamená pro lidi a co přináší samotné kapele.
Od Chumbawamby byste asi nečekali suchou unylou desku, kde jdou všechny písně naskládat do jedné škatulky. Na nové nahrávce natrefíte na pop, folk i jazz, je tu intimní pocta prvním chvílím v objetí hudby, které kdysi prožil snad každý z nás, najdete zde oslavu písniček vojáků z první světové války i šťouchnutí do folkařů posedlých požadavkem autenticity. V dalších písničkách Chumbawamba, jako vždy ostře politicky angažovaná kapela, nabízí dokonce příběh člověka, který přežil koncentrační tábor a bouřil se proti prvnímu uvedení Wagnera v Izraeli, a píseň o undergroundových hudebních poměrech v komunistických zemích, jakou bylo kdysi i Československo.
Chumbawamba ráda vypráví příběhy o politice, dějinách a filozofii, na druhou stranu nikdy neprezentuje své názory s vážnou tváří. Vždy jsou těmi prvními, kteří se pousmějí nad hranou vážností oficiálních politiků, historiků a filozofů. Své příběhy a názory podávají za doprovodu tisíců nejrůznějších nástrojů, jejichž paleta je tentokrát ještě širší díky hostování kolegů z kapel Oysterband, Bellowhead, Unthanks… a dalších a dalších spolupracovníků, jejichž jména v tiskové zprávě nenajdete, protože nejsou dostatečně slavní. Ale jak by řekli Jiří Korn a Helena Vondráčková, to je showbusiness… Čekali byste nějaký vděk v průmyslu založeném na kombinaci umění a ega?
Už bylo na čase, aby o světě hudby někdo natočil album. Nikdo jiný než Chumbawamba vám nezazpívá písničku o tom, jak Metallica schvaluje použití své hudby jako mučícího nástroje proti povstalcům v Iráku, nebo o Stalinově kulturním tažení proti Šostakovičovi. A oni vám je navíc dokážou zazpívat naživo. Stačí, když se 14. května zajdete podívat na jejich akustický koncert do Lucerna Music Baru v Praze.
Start je již od 18:00, support obstará stejně jako neposledy písničkářka Bettyna Schelker ze Švýcarska.
Vstupenky na koncert jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300,– Kč + poplatky, na místě za 400,– Kč.
Více info na:

www.chumba.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.