Skye se po sedmi letech vrací zpět ke kapele Morcheeba

  • Skye se po sedmi letech vrací zpět ke kapele Morcheeba Fotogalerie (20)
    • 17.02.2010
    • Tisk

    V roce 2003 se Skye a Morcheeba rozloučili, nyní chystají společné vystoupení a pracují na desce!

    Sdílejte článek:

Zpěvačka Skye Edwardsová (kterou jsme sólově měli šanci vidět i několikrát v ČR) se po sedmi letech vrací ke kapele Morcheeba. Skupina, která si vydobyla značnou popularitu i mezi českými posluchači, by podle hudebního časopisu NME měla ve staronové sestavě poprvé zahrát 9. dubna na švýcarském festivalu Caprices.
Podle NME se Skye, která od Morcheeby odešla v roce 2003, vrátila také do studia a skupina nyní nahrává nové album, které by mělo vyjít v létě. Skye se narodila v květnu 1974 jako Shirley Klarisse Yonavive Edwardsová a svůj pseudonym si sestavila z iniciál svých jmen. Po odchodu z Morcheeby, v jejímž čele stála osm let, vydala dvě sólová alba. Na sólové dráze sklidila značný úspěch i přesto, že její hudba podle kritiků pozbyla nevšedního soundu kapely, ve kterém se mísily vlivy elektronické hudby a klasických žánrů.
Éterickou Morcheebu založili bratři Paul a Ross Godfreyovi v roce 1995. Jejich příjemný mix trip hopu, funku a blues, zahalený do melancholických melodií si našel posluchače po celém světě a kapela stále patří mezi hlavní taháky hudebních festivalů.
Mezi další hvězdy festivalu Caprices, pořádaného od 7. do 10. dubna, patří americká zpěvačka Macy Gray, francouzská skupina Gotan Project nebo legendární britský DJ Carl Cox.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz