Oslavy Roku tygra začnou již tento pátek

  • Oslavy Roku tygra začnou již tento pátek Fotogalerie (11)
    • 03.02.2010
    • Tisk

    Oslavy roku tygra s Feng-yün Song, Jaroslavem Duškem a jejich hosty se rozběhnou již v pátek 5. února.

    Sdílejte článek:

Stylové koncerty „Songfest.cz – Rok tygra 2010“, na kterých zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví příchod nového roku dle lunárního kalendáře, začnou již v pátek 5. února v pražském Paláci Akropolis. O den později se program přesune do Filharmonie Hradec Králové, 13. února pak do Městského divadla Český Krumlov.
Ve všech městech je již od 16.30 do 19 hodin připraven pro příchozí dětský program, na který je vstup zdarma: pohádky a hry, ukázky z nových dětských knížek Daniely Fischerové a Pavlíny Brzákové, divadelní improvizace s mladými lektory divadla Alfred ve dvoře. Koncerty začínají v 19 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Všechny vstupenky budou zařazeny do „buvolí tomboly“ Jaroslava Duška. Výherci dostanou „tygří dárek“ ze ZOO Praha. Pozor! Navíc dárek pro všechny návštěvníky narozené ve znamení tygra – tj. v letech v letech 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)!
Hosté se budou v každém z měst mírně lišit – 5. února v pražském Paláci Akropolis se mohou diváci těšit také na divokou kapelu Čankišou, dále Vladimíra Václavka, Jaroslava Kořána, nevidomého dětského hudebníka Roberta Lombina, čínského klarinetistu Guo Chuanqi a tchajwanskou pianistku Li Yixian. 6. února ve Filharmonii Hradec Králové vystoupí kromě obou hlavních protagonistů hudebníci Ondřej Smeykal, Vladimír Václavek, Jaroslav Kořán, japonská hudebnice Kayoko Zemanová a Lidová muzika z Třemošné. A 13. února do Městského divadla v Českém Krumlově dorazí také Dagmar Andrtová-Voňková, Amit Chatterjee Trio, Jaroslav Kořán, Ivana Hessová, Anežka Hessová, Trn v Oku a nepálská tanečnice Tej Kumari Thakuri.
„Rok 2010 je ve znamení tygra, který je v tradiční čínské kultuře králem zvířat. Je to inteligentní dravec, patří mezi jedno z nejsilnějších zvířat v přírodě, a proto i lidé narození v roce tygra oplývají silou a mocí. Jsou to optimisté s tuhým kořínkem. Lunární Rok tygra, který začíná 14. února, bude rokem dynamiky, síly a pozitivního pohybu,“ říká Feng-yün Song, hlavní účinkující a zároveň pořadatelka koncertů, která zde uvede premiéru svých nových písní a se svými seminaristy představí energickou a harmonizující „hlasovou malbu“. Akce se koná již podeváté a potřetí se moderátorského žezla ujme Jaroslav Dušek. Sám ve znamení buvola symbolicky předá štafetu přicházejícímu tygrovi.
Součástí večerů je kromě hudby i stylový doprovodný program: barevný jarmark, čajovna, bio ochutnávky, buvolí tombola, lví tanec, kendo show, nepálský tanec, indický kathak, cikánský tanec a na závěr po koncertech i Tygří tančírna. Vstupenky na koncerty od 19 hodin jsou k dostání v obvyklých předprodejích a v Praze navíc v síti Ticketpro.

Více informací na www.songfest.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.