United Islands zná termín, s programem pomůže manažer Jamie Culluma

  • United Islands zná termín, s programem pomůže manažer Jamie Culluma Fotogalerie (1)
    • 05.01.2010
    • Tisk

    Letošní ročník pražského festivalu United Islands se odehraje v termínu 24. až 26. června.

    Sdílejte článek:

Pořadatelé oznámili termín 7. ročníku, ovšem zatím ještě nepotvrdili umístění všech festivalových scén. „Akci plánujeme tradičně na ostrovy v centru Prahy. Intenzivně jednáme s městskou částí Praha 1. Stavba scén na Střeleckém ostrově a na Kampě závisí na tom, kdy městská část zahájí plánovanou revitalizaci obou míst. I kdybychom jednu ze scén ale měli přemístit na pontony, věříme, že vše dobře dopadne“ vysvětluje aktuální stav příprav ředitel festivalu Martin Voňka.
„Snažíme se o to, aby každý ročník předčil svým programem to, co objevovali diváci na tom předchozím. Pro 7. ročník jsme do vyhledávání těch nejlepších kapel, které přijedou zahrát poprvé na festivalové scény do ČR zapojili nově imezinárodní programovou radu. Za každou zemi, která bude na programu akce reprezentována jsme v kontaktu s lidmi,kteří se dobře vyznají na domácích scénách. Hudební události nám pomáhají mapovat např. Nicolas Jeanneté, producent, který ve Francii úzce spolupracuje s originálním hudebníkem Yannem Tiersenem. Na britské scéně je to zas Clive Johnson, původní manažer dnes již slavného jazzového klávesisty a zpěváka Jamie Culluma. Věříme, že naši diváci, kteří s námi chtějí objevovat, se mají na co těšit“. doplňuje Martina Voňku hlavní dramaturg festivalu David Gaydečka.
Letos vůbec poprvé podpořilo hlavní město Praha ze svého rozpočtu i samotné přípravy festivalu. Každý rok je sice jedním z hlavních partnerů, ale do příprav se dosud nezapojovalo.
Festival United Islands by měl být opět zdarma. „Doufáme, že se nám opět podaří zajistit dostatečnou finanční podporu z grantů a sponzorských příspěvků, tak abychom kapely, které nepatří na naší scéně ještě k těm nejznámějším, mohli představit co nejširšímu publiku,“ uvádí David Gaydečka.
Více info: unitedislands.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.