Soutěž Radegast Líheň 2010 zná 54 soutěžících

  • Soutěž Radegast Líheň 2010 zná 54 soutěžících
    • 04.01.2010
    • Tisk

    Velký boj o vítězství v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň 2010 může začít!

    Sdílejte článek:

Velký boj o vítězství v soutěži amatérských hudebníků Radegast Líheň 2010 může začít! Nicméně mu předcházel první velký boj porotců o to, kterých 54 skupin (z celkového rekordního počtu 203 přihlášených! – pozn. autora) nakonec nastoupí v základních kolech. Rozhodování bylo těžké, kvalita vybraných hudebníků však jasně naznačila, že úroveň soutěže bude opět o stupeň vyšší než v roce 2009.
„Skutečně v uvozovkách zpět do zkušebny bychom z přihlášených mohli poslat tak maximálně dvacet skupin, které ještě na sobě opravdu potřebují zapracovat. Ostatní zněly skvěle a ve svých žánrech by klidně v budoucnu mohly podle nahrávek nastupovat na pódiích bok po boku s mediálně známými tvářemi,“ spokojeně prohlašují pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency. Bohužel právě rostoucí kvalita byla paradoxně pro první výběr spíše problémem. „Museli jsme několikrát přehodnocovat svá rozhodnutí a například stanovit jedno pravidlo nové, kdy při rozhodování mezi dvěma skvělými kapelami dostala přednost ta, která ještě v soutěži nenastoupila, případně není v regionu tolik známá. Líheň je soutěží, která má objevovat, proto jsme mnohdy raději dali přednost neznámému jménu, před stejně dobrou kapelou, která na Ostravsku již vystupovala, případně nastupuje v jiné obdobné soutěži,“ upřesňuje za členy poroty produkční soutěže Luděk Bajgar.
V této chvíli obdrželi všichni přihlášení verdikt, rozpis základních kol soutěže, a vybraní musí do týdne potvrdit termín. „Věšet hlavu nemusí ani ti, kteří bohužel nebyli vybráni. Může se stát, že vybraná kapela například z pracovních důvodů nebude moci nastoupit a v tom případě se ozveme někomu ze stylově příbuzných hudebních skupin,“ upřesňuje ředitel soutěže Marek Slonina s tím, že opravdu výběr byl těžký a skutečně nebyly mnohdy vybrány kapely, které by si postup rozhodně zasloužily. Bližší informace k soutěži Radegast Líheň najdou zájemci na stránkách, rozpis základních kol, která vypuknou první únorový týden, bude zveřejněn v půlce měsíce ledna 2010.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.