Fleret a Jarmila Šuláková přivezou Valašské Vánoce

  • Fleret a Jarmila Šuláková přivezou Valašské Vánoce Fotogalerie (3)
    • 12.12.2009
    • Tisk

    V úterý 15. prosince ve 20:00 vypuknou v Kulturním centru Zahrada pravé Valašské Vánoce.

    Sdílejte článek:

V úterý 15. prosince ve 20:00 vypuknou v Kulturním centru Zahrada pravé Valašské Vánoce. Přivezou je skupina Fleret s Jarmilou Šulákovou.

Legendární zpěvačka, „Královna matka“ Valašského království Jarmila Šuláková přiváží do Zahrady vánoční program se skupinou Fleret.
Na Valašsku se dodržovala řada adventních zvyků a tradic. Na svatého Ondřeje se podobně jako na Štědrý den odlévalo olovo a dcerečky chodily klepat na kurník – když se ozval kohout, do roky se vdaly, když slípka, musely si počkat. Stejné to bylo s „barborkami“. Pokud bylo „potenciálních ženichů“ víc, ke každé větvičce se napsalo jedno jméno… Pak přišel Mikuláš, kterého dříve doprovázel ještě barevný Turek, kominík, poustevník a smrtka s kosou. V předvečer 13. prosince pak na Valašsku chodily „Lucky“ – syčící bílé postavy s pomoučenou tváří a s husím brkem. Na futra dveří se podepsali tři králové (K+M+B) a velké odpočítávání dnů začalo. Na Štědrý den hospodyně pomazaly kliky medem a od pečení odbíhaly objímat ovocné stromy do sadu. Ke stolu se šlo, až když vyšla první hvězda…
Vstupné 280 Kč (pro studenty, seniory a držitele karet ISIC, ITIC a Alive 250 Kč).
Kulturní centrum Zahrada najdete na pražském Chodově v Malenické ulici.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.