Světový pochod přivítaly hvězdy SuperStar, cimbálovka i Karel Gott

České tradice, ale také hvězdy českého hudebního nebe v čele s Karlem Gottem uvítali v našem hlavním městě základní tým Světového pochodu za mír a nenásilí, který dnes dorazil z Kodaně do Prahy. Zde jej následující tři dny čeká bohatý program, který vyvrcholí úterní multikulturní MírPárty na Václavském náměstí. Stejně jako u nás, obdobně pozitivní ohlasy sklízí Světový pochod na všech místech světa, která během své cesty již navštívil.
Desítka členů základního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí dorazila do Prahy. Už na letišti jej očekávalo tradiční české uvítání místními organizátory, kteří byli oblečení v moravských krojích a delegaci vítali chlebem a solí. Atmosféru dotvářela cimbálová muzika, kterou obdivovali všichni přijíždějící. „Bylo to zatím nejlepší uvítání, jaké jsme na své měsíční cestě zažili. Češi nás navíc tímto způsobem nechali nahlédnout do svých tradic a kultur,“ řekl španěl Rafael de la Rubia, mezinárodní mluvčí pochodu, který se základním týmem cestuje z Nového Zélandu už od 2. října. Poté se celý základní tým přesunul do hotelu Imperial, kde bude během následujících dní ubytován a kde jej očekávala slavnostní recepce. Na té desítku „pochodujících“, která je složena ze zástupců různých národností a kultur, uvítali čeští umělci, kteří myšlenku Světového pochodu za mír a nenásilí podporují, v čele s Karlem Gottem. „Myšlenky Světového pochodu se mi moc líbí, proto jsem se rozhodl je podpořit, i když zatím jen tím, že jsem se zúčastnil dnešní recepce,“ uvedl Karel Gott. Během recepce byly také představeny šaty Světového pochodu pro mír a nenásilí, které prezentovala bývalá miss Lucie Váchová, která zároveň celý večerem provázela. „Světový pochod za mír a nenásilí je mi moc sympatický, proto jsem ráda, že mohou pomoci, jak to jen půjde,“ uvedla Váchová. Na akci byly také přítomny hvězdy předchozích ročníku soutěže SuperStar Zbyněk Drda a Michael Foret. Letošní finalisté pak budou hosty úterní MírPary.
Zítra program Světového pochodu pokračuje tematickou konferencí v Senátu České republiky. Vše pak vyvrcholí v úterý 3. listopadu multikulturní MírPárty na Václavském náměstí, kde se všichni zúčastnění pokusí o vytvoření nového rekordu v karaoke Lennonovy písně „Imagine“. S rekordem pomůže taky osmička finalistů letošní Československé SuperStar. „Na akci přijde zazpívat také světoznámý sbor Harlem Gospel, který je v současné době v naší republice na turné,“ představila část programu Táňa Bednářová z českého organizačního týmu. Úterní večer, o kterém jeho organizátoři říkají, že bude největší mírovou akcí v Praze, bude zakončen vypouštěním thajských luceren přání. „Lucerny jsme již vypouštěli na oslavu zahájení pochodu 2. října u Palackého náměstí a šlo o velmi krásnou akci. V úterý lucernami symbolicky posvítíme na další cestu pochodu, který poputuje ještě dva měsíce až do Argentiny,“ uvedla Bednářová. Lucerny, které si budou moci hosté akce popsat přáními všeho druhu, k nebesům vyprovodí i písnička Rainbow, kterou pro Světový pochod složil Jan Vlasák ze skupiny Velvet Evolution.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze