Koncert plný jedniček přinesl Lince bezpečí velký narozeninový dárek

  • Koncert plný jedniček přinesl Lince bezpečí velký narozeninový dárek Fotogalerie (3)
    • 29.10.2009
    • Tisk

    Benefice Linky bezpečí aneb Koncert plný jedniček, přinesl Lince bezpečí opravdu velký narozeninový dárek!

    Sdílejte článek:

Benefice Linky bezpečí aneb Koncert plný jedniček, který vysílala včera ČT1 v přímém přenosu z divadla Palace, přinesl Lince bezpečí narozeninový dárek ve výši 3 654 660 korun.
K 15. narozeninám poslali diváci ČT1 DMS ve výši 1 077 330 korun. Nadace O2, která je generálním partnerem Sdružení Linka bezpečí a současně byla generálním partnerem koncertu, výtěžek ze zaslaných DMS navýšila o stejnou sumu. Ředitelka Nadace O2 Ivana Šatrová předala navíc Lince bezpečí šek ve výši 1,5 miliónu korun. Celková částka z benefičního večera pro Linku bezpečí tak dosáhla výše 3 654 660 korun.
Během historicky prvního slavnostního benefičního koncertu Sdružení Linka bezpečí (SLB) vystoupila celá řada významných osobností. Kromě dlouhodobých patronů Richarda Krajča a Pavla Šporcla, přišli s narozeninovou gratulací Jarek Nohavica, Ewa Farna, Hana Robinson, Táňa Vilhemová, manželé Elen a Aleš Valentovi, Jolana Voldánová a Markéta Hrubešová. V závěru benefičního koncertu poděkovala vedoucí Linky bezpečí Hana Petráková divákům za zaslané DMS a všem, kdo Linku bezpečí podpořili. „Finanční prostředky získané benefičním koncertem budou použity na rozšíření a zkvalitnění služeb SLB. Usilujeme o zvýšení dovolatelnosti dětí na Linku bezpečí, protože v současné době se dovolá pouze 30 % dětí a dospívajících,“ uvedla Petráková.
Dvě zaslané DMS = jedna minuta hovoru
Na Lince bezpečí bylo v průběhu října přijato osmi miliónté dovolání. Pro děti a dospívající je dovolání sice bezplatné, avšak průměrné náklady na jednu minutu hovoru odpovídají počtu dvou zaslaných DMS. Nejvíce dovolání na Linku bezpečí se dlouhodobě týká rodinných vztahů, v posledních letech roste počet závažných hovorů, například na téma sebepoškozování nebo sebevražedné tendence.
Sdružení Linka bezpečí a jeho projekty lze podpořit i nadále a to buď finančním příspěvkem na číslo účtu 888 777 444/0300 nebo prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS LINKABEZPECI nebo roční příspěvek ve tvaru DMS ROK LINKABEZPECI na číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, na účet SLB půjde 27 korun.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze