17. listopadu se půjde z Albertova na Národní třídu

  • 17. listopadu se půjde z Albertova na Národní třídu Fotogalerie (12)
    • 10.11.2009
    • Tisk

    V úterý 17. listopadu se v 15:00 na Albertově sejdou účastníci pochodu a vyrazí na Národní třídu.

    Sdílejte článek:

Na Národní třídě program vyvrcholí Koncertem bez opony, kde pro všechny přítomné vystoupí řada zpěváků v doprovodu skupiny Monkey Business.

Cílem projektu je veřejné poděkování současné mladé generace nezatížené totalitou za možnost a příležitost žít v demokratické zemi. Na koncertě vystoupí přední mladí čeští umělci, kteří si z doby totality pamatují jen málo, a starší hudebníci, kteří tvořili za komunistického režimu a museli se před ním v různé míře ohýbat.
Koncertu bude od 15:00 hod. předcházet program na Albertově, kde před 20 lety 17. listopadu 1989 začal definitivní pád komunistického režimu v Československu. Podobně jako před dvaceti lety promluví zástupci studentů, a to jak těch, kteří zde byli přítomni tehdy, tak i představitelé současné studentské generace. Připomene i aktuální situaci v zemích, které jsou i v současnosti známé svým totalitním režimem.
Z Albertova se účastníci akce vydají po stopách tehdejšího průvodu – po historické trase přes Vyšehrad a vltavské nábřeží – až na Národní třídu.na Národní třídu, kde program vyvrcholí zmiňovaným Koncertem bez opony. Na Národní třídě vystoupí například Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta, Jaroslav Hutka, Michal Ambrož, z mladší generace pak Dan Bárta, Lenka Dusilová nebo rappeři Vladimír 518 a Orion. Všechny zpěváky doprovodí skupina Monkey Business.
Pozvání na koncert přijal i první polistopadový prezident republiky, spoluzakladatel Charty 77, politický vězeň a spisovatel Václav Havel.
Aktuální informace: www.oponaops.eu nebo na 20letbezopony.cz.
Co ještě vzkazují organizátoři?
Již nyní zveme všechny tehdejší účastníky průvodu a vyzýváme všechny, kdo z toho památného období mají jakékoliv obrazové či jiné materiály, aby se s o ně podělili s ostatními prostřednictvím portálu Nezapomeňte.cz.
Rádi bychom osobně pozvali účastníky studentského průvodu 17. 11. 1989. Jste-li jedním z nich nebo znáte někoho takového, prosíme spojte se s námi emailem (michal.pokorny@oponaops.eu)

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.