Oslava 20 let od pádu bolševika - BeatFest v Lucerně

20. výročí pádu bolševika je důvod k veliké oslavě. Kdyby komunismus nepadnul, zřejmě bychom se nikdy rockového Radia BEAT nedočkali.

Pro komunisty byl bigbít něčím, co museli za každou cenu zašlapávat do země. Své by o tom mohli vyprávět muzikanti, kteří na BEAT FESTu vystoupí. Perzekuce skupiny The Plastic People Of The Universe byla dokonce pověstnou poslední kapkou ke stmelení protikomunistické opozice v Chartě 77. Léta zákazů hraní a dalších ústrků zažili i členové Jasné páky nebo Pražského výběru.
Pražský výběr už v legendární sestavě z 80. let nehraje, proto jsme na BEAT FEST pozvali dvojnásobného člena Beatové síně slávy Michala Pavlíčka s jeho současnými spoluhráči. Podobně jako rockeři byli bolševikům trnem v oku také folkoví písničkáři. Vlasta Třešňák dal po dylanovsku dohromady rockovou kapelu a Vláďa Merta, který už dříve hrával s bigbítovou Dobrou úrodou, na BEAT FESTu vystoupí s Mišíkovými ETC. Festival symbolicky doplní Veteráni studené války.
Vstupenky: v předprodejích Ticketpro a Ticketstream za 390 Kč. Doporučujeme zajistit si je včas, loni bylo vyprodáno.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.