Folkový Spirituál kvintet to má Zatím dobrý…

  • Folkový Spirituál kvintet to má Zatím dobrý… Fotogalerie (18)
    • 19.10.2009
    • Tisk

    Spirituál kvintet představí dnes v 19:30 v kulturním domě Gong své nejnovější album Zatím dobrý…

    Sdílejte článek:

Folkový Spirituál kvintet představí a pokřtí dnes v 19:30 v kulturním domě Gong (Praha 9, Sokolovská 191) své nejnovější album Zatím dobrý....

Spirituál kvintet byl založen v roce 1960 členy Vysokoškolského uměleckého souboru, jedním z nich byl Jiří Tichota a původně to byl kvartet. Brzy přibyla do souboru žena a byl taky kvintet a tak už to zůstalo, i když měla různý počet členů. V těch letech pravidelně vystupovali v Divadle Na zábradlí. Sestava se hodně měnila, v roce 1969 přišel například Karel Zich. Následující léta hráli v divadélku Atelier (dnešní Ypsilonka) a natáčeli první desky. Spirituál vystupoval s Torontem (pozdější Brontosauři) a bratry Nedvědovými, v roce 1980 přišla Irena Budweiserová.
V revolučních dnech hrál Spirituál kvintet na balkoně Melantrichu, o rok později si s ním na Václavském náměstí zazpívali Václav Havel a George Bush starší, pro Billa Clintona zahráli v Redutě v lednu 1994.
Ze zakládajících členů zbyl umělecký vedoucí a hráč na šestistrunnou kytaru Jiří Tichota, dále ve Spirituál kvintetu hrají Irena Budweiserová (zpěv, perkuse), Zdena Tichotová (zpěv, perkuse), Dušan Vančura (zpěv, kontrabas), Jiří Cerha (zpěv, perkuse) a Jiří Holoubek (kytara).
S blížícími kulatými narozeninami vydal Spirituál kvintet třináct písniček pod názvem Zatím dobrý… Pilotní song (intimní gospelsong o naději) nazvaný Život z partesů zpívá Zdenka Tichotová.
Více informací: www.spiritualkvintet.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze