Oblíbená dubová parta Zion Train po dlouhé opět v Praze

  • Oblíbená dubová parta Zion Train po dlouhé opět v Praze Fotogalerie (6)
    • 14.10.2009
    • Tisk

    Zion Train jsou průkopníky dubové hudby a tanečního reggae už nesčetnou řádku let.

    Sdílejte článek:

Zion Train jsou průkopníky dubové hudby a tanečního reggae už nesčetnou řádku let. V devadesátých letech byli silně zapojeni do alternativní a undergroundové kulturní scény, uznáváni svým okolím jako představitelé reggae v nezkalené původní formě. Jejich největší síla spočívá v živém vystupování, při němž mísí elektroniku s akustickými nástroji a předními vokalisty.
Zion Train jsou jedním z nejplodnějších uskupení na reggae scéně, nekonečná řádka jejich nahrávek, produkcí, remixů, magazínů, CD-Romů, internetových projektů a sound systémů mluví sama za sebe. Své první nahrávky vydávali na vlastním labelu Universal Egg, než přešli pod křídla China Records. Z té doby pochází také jejich úspěšné album „Homegrown Fantasy“ a singl „Get Ready,“ jenž se stal vůbec první dubovou písní, k níž byl natočen videoklip.
Jejich desky zní i dnes velmi svěže, proto došlo i na reedice prvních, dlouhou dobu nedostupných alb „A Passage To Indica“, „Natural Wonders Of The World In Dub“ a „Siren,“ z nichž zejména to posledně jmenované je vnímáno jako předzvěst dubové vlny, která se počátkem devadesátých let přehnala světovou hudební scénou. Nejnovější, už deváté studiové album nazvané „Live as One“ bylo velice vřele přijato hudebními příznivci i kritiky. Zion Train za tuto desku získali Reggae Grammy v kategorii nejlepší dubové album a vzápětí si jej nechali zremixovat podobně smýšlejícími producenty z celého světa (mimo jiné Rob Smith, Digital & Vibronics, RDK Sound System či Professor Skank).
Žánrově se remixové album dotýká jak dubu, v němž jsou Zion Train jako ryba ve vodě, tak například dubstepu či drum’n’bassu. K příležitosti vydání této kolekce se během podzimu a zimy 2009 odehraje turné zahrnující patnáct zemí světa. Zion Train se vrací do klubů osvěženi žhavou festivalovou sezónou, a ačkoliv už hrají bezmála dvacet let, stále jsou připraveni těšit publikum svou acidovou taneční verzí karibských rytmů. Jejich cestovní itinerář je mimo jiné opět jednou zavede k nám do České republiky. Čeští fanoušci se budou se Zion Train moci setkat 1. listopadu v pražském klubu Lucerna Music Bar.
Vstupenky k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru za 250,– Kč + poplatky, na místě za 350,– Kč.
Více info na:
www.myspace.com/ziontrainindub
www.wobblyweb.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.