Dnes slaví narozeniny – jazzový klub Reduta

Legendární jazzový klub Reduta – jazz v srdci Evropy – dnes slaví 52. výročí. V historii hostila nejvýznamnější jazzmany – naše i zahraniční.

Jazzová vystoupení (a zejména jamsessions) byla vždy projevem svobodné a nekonformní vůle, a proto bývala režimem obávána jako textappealové kabarety v divadelním sále. Díky jejich věhlasu se Reduta stala vyhledávaným střediskem umělecké inteligence a po dlouhou dobu sehrávala integrující roli v nepříliš bohatém spektru pražského kulturního života.
V Redutě bylo zastoupeno mnoho proudů a směrů jazzové hudby. Starý tradicionál, dixiland, jazzrock, soul… až po moderní jazz. Hrál zde (a mnohdy stále hraje), kdo jazzové jméno má… Velebný, Konopásek, Dominák, Kratochvíl, Ackermann, Viklický, Stivín, Růžička, Vitouš, Koubková a mnozí další… až po Billa Clintona.
Snahou Reduty je stále více kombinovat tradiční jazzový repertoár s novými hudebními seskupeními nejen v oblasti jazzu, ale také rhytm and blues, rocku atp.
K Redutě neodmyslitelně patří i divadélko „malých forem“, které bylo založeno v roce 1958. V 60. letech zde působili tvůrci Ivan Vyskočil a Jiří Suchý. Bylo zde založeno tzv. Nedivadlo Ivana Vyskočila. V současné době se dramaturgická koncepce vědomě hlásí k tradici textappealů a ve svých nových představeních by se ráda stala tím, čím Reduta odedávna byla – místem chytrého humoru a intelektuálního pohybu.
Klub Reduta je otevřen od 21:00, představení začínají od 21:30 hod.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.