Francouzští Rageous Gratoons si zahrají v Lucerna Music Baru

  • Francouzští Rageous Gratoons si zahrají v Lucerna Music Baru Fotogalerie (4)
    • 06.10.2009
    • Tisk

    Akce, která dokáže splnit hudební sny fanouškům jamajských rytmů i znalcům nejkvalitnější World Music…

    Sdílejte článek:

Akce, která dokáže splnit hudební sny fanouškům jamajských rytmů i znalcům nejkvalitnější World Music, a to zcela nekompromisně, co se týče kvality a za opravdu lidovou cenu. Pro některé návštěvníky to bude stěžejní hudební akce druhé poloviny roku 2009: nejoriginálnější francouzská kapela RAGEOUS GRATOONS si zahraje s nejlepšími kapelami současné živelné české hudby: NEOČEKÁVANÝ DÝC­HÁNEK, BASTA FIDEL a DUB IN DA TRIP…
RAGEOUS GRATOONS – ‚fuza fuzii‘, akustický mazec, obdivuhodná parta rockových virtuózů a zcestovalých bohémů…a ještě víc!
Velice zvláštním, ale přitom geniálním způsobem míchají téměř všechny hudební styly a osobní zkušenosti nashromážděné působením jednotlivých členů v různých kapelách (například v Noir Desir, ASPO, La Compagnie Moheim, atd.). Pražské publikum se s nimi seznámilo již v dubnu 2003, a pak uplynuly 4 roky, než se Rageous Gratoons vrátili triumfální šňůrou v březnu 2007. Na FebioFestu v Praze je čekalo 1200 lidi (maximální kapacita prostoru!) na plný plýn a Rageous Gratoons nezklamali… Nemálo lidí s údivem koukalo a zároveň tančilo, když kapela přešla přirozeným způsobem během jedné písničky z rumunské lidové melodie s jazzovou barvou a orientálním kořením k akustickému drum'n'bassu, a jela dál přes africké rytmy namíchané s indickou melodií, country-punk první ligy, voodooo-dub, diskretní ale efektivní chvily dokonalého rock'n'rollu nebo ska/rock-steady atd.
Rozsah kapely Rageous Gratoons je skutečně velice široký a jednotliví členové mají tak hluboký cit pro hudbu spojenou se zabavou, že publikum se vždy ocitne jako pod vlivem silného a krásného kouzla.
Rageous Gratoons pocházejí z Bordeaux, což je místo, které se dá označit jako druhé nejhudebnější francouzské město po Paříži (pocházejí odtud například i Noir Desir, Les Hurlements d'Leo, Les Touffes Kretiennes, Improvisators Dub, LaReplik, ASPO, Turbo Billy atd.). Kapela se však díky různorodosti a používání mnoha jazyků dostává na mezinárodní úroveň. Členové kapely zvládají dokonale zahrát rock'n'roll, rumunskou lidovou hudbu, ska/rock-steady, country, afro-beat, cikánskou hudbu, šanson, dub atd., a zpívá se francouzsky, rumunsky, a také v jazyce fon (což je jedna z mnoha řečí z Beninu) atd.
Nástroje samozřejmě odpovídají rozmanitosti hudební atmosféry. Na pódiu se jich vystřídá téměř dvacet – klasické bicí, kytara, kontrabas, ale také harmonika, mandolina, indické harmonium, různé saxofony, cimbál, housle, zvony, derbuka, ninera, buzuki, gralla, atd.
Od poslední české koncertní šňůry kapela vydala záznam živého koncertu a nahrála nové studiové album, které výjde (spolu s DVD) na podzim 2009. Nové skladby si můžete poslechnout právě 21.10. v Lucerna Music Baru (a jinde v ČR –viz. seznam dole).
Společníci kapely Rageous Gratoons budou 21.10. opravdu na úrovni: NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK – nejlepší český šraml-ska-šanson-punk
BASTA FIDEL – nejoriginálnější česká nejen ska kapela
DUB IN DA TRIP – žádná dubová kapela, však mícha nejen různé jamajské rytmy s příjemnou fantazií
Vstupné: 200,–/250,– (ano, až tak malo…) (předprodej na www.ticketpro.cz a www.ticketstream.cz)
Více informací na:
www.myspace.com/rageousgratoons
www.neocekavanydychanek.cz
www.bastafidel.cz
www.dubindatrip.cz
www.yopla.net
www.french-connexion.info
http://musicbar.iquest.cz/wwwroot/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.