V Praze se příští pátek zastaví Speed Caravan

  • V Praze se příští pátek zastaví Speed Caravan Fotogalerie (13)
    • 20.09.2009
    • Tisk

    Palác Akropolis rozezní v pátek 25. září alžírská hudba, elektronické beaty a syrový rock.

    Sdílejte článek:

Připojit arabskou loutnu do kytarového zesilovače představovalo tabu. Porušil jej hudební vizionář Mehdi Haddab se svým Speed Caravanem.
Sestava Speed Caravan Mehdiho Haddaba je úchvatná smršť sestávající z tradičních alžírských vlivů, elektronických beatů a syrové rockové energie.
Jak zní naživo, se můžete přesvědčit v pátek 25. září od 19:30 hod. v pražském Paláci Akropolis.
Kapelník Mehdi Haddab pochází z Alžíru, stejně jako Souad Massi, Khaled a Rachid Taha. Podobně jako oni stojí jednou nohou v Africe a druhou v Evropě.
S Haddabem působí v hvězdné sestavě el. programátorka Hermiona Frank (Ekova), rapper Rocky Singh (ex-Asian Dub Foundation), perkusista Mohamed Bouamar (ex Natacha Atlas) a basista Pascal Teillet (ex Mazaher and Archie Shepp). Album Kalashnik Love, inspirované setkáním s ozbrojenými bandity v alžírském vnitrozemí, obsahuje vedle strhujících originálů také převratné coververze skladeb Galvanize (Chemical Brothers) a Killing An Arab (The Cure), v níž roli Araba zpívá Rachid Taha.
Vstupenky: v předprodeji Ticketpro a v Paláci Akropolis za 270 Kč (ke stání) a 320 Kč k sezení). Na místě zaplatíte za stání 300 Kč a za sezení 350 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.