Dán Bárta a jeho hymna pro město Plzeň

  • Dán Bárta a jeho hymna pro město Plzeň Fotogalerie (1)
    • 04.09.2009
    • Tisk

    Plzeň kandiduje na „evropské město kultury“ a do boje jde s hymnou – písní a klipem Dana Bárty.

    Sdílejte článek:

Plzeň kandiduje na „evropské město kultury“ (titul Evropské hlavní město kultury 2015) a do boje jde s hymnou – písní a klipem Dana Bárty.

Dan Bárta není sice plzeňským rodákem, ale prožil tady řádku let. Proto se na něj Plzeň obrátila s prosbou o pomoc. Dan napsal a natočil píseň (ve spolupráci s Miroslavem Chyškou a Štěpánem Eliášem), která bude včetně klipu (režie Zdeněk Suchý) prezentována na Pilsner Festu a uvede ji i portál iDNES.cz.
„Oslovili jsme Dana Bártu s vědomím, že není typem umělce, který by se účastnil reklamních či propagačních akcí, a bylo to zcela záměrné. Představili jsme mu náš projekt a velmi nás potěšilo, že ho naše úsilí oslovilo. Chtěli jsme, aby Plzeň měla píseň, která vznikne ze spontánního pocitu a chuti nás podpořit, bez podmínek nebo omezení. Aby ji složil a interpretoval někdo, kdo má k Plzni vztah a koho město nějakým způsobem ovlivnilo. Nechali jsme Danu Bártovi naprostou volnost a byli jsme velmi rádi, že naši nabídku ke spolupráci přijal,“ uvedla náměstkyně primátora města Plzně Marcela Krejsová.
Sledujte dnes – v pátek 4. září v 18:00 portál iDnes.cz nebo se zajeďte podívat na Pilsner Fest.
Zdroj: iDnes

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.