Massive Attack vydávají Splitting The Atom

  • Massive Attack vydávají Splitting The Atom Fotogalerie (2)
    • 02.09.2009
    • Tisk

    Legendární bristolská parta Massive Attack vydává nové EP. Deska Splitting The Atom vyjde 5. října.

    Sdílejte článek:

Legendární bristolská parta Massive Attack vydává nové EP. Čtyřpísňová deska se jmenuje Splitting The Atom a vychází pouze v digitální podobě už 5. října.

Massive Attack patří k nejinspirativ­nějším kapelám současnosti. V první polovině devadesátých let spoludefinovali hudební proud, pro který se vžilo označení trip hop. Líné hiphopové rytmy, samplování starých soulových nahrávek, snová atmosféra, nervní lamentování raperů a blouznivý zpěv hostujících zpěvaček. Naposled o sobě Massive Attack dali vědět v roce 2006 singlovou sbírkou Collected, později koncertovali už jen sporadicky. Loni se představili jako hlavní hvězdy festivalu Rock For People.
Aktuální EP nabídne čtyři skladby a tradičně i sestavu zajímavých hostů. Kromě stálého spolupracovníka Horace Andyho se příznivci mohou těšit na písně, ve kterých zpívají Tunde Adebimpe z TV On The Radio a Guy Garvey z Elbow. Zajímavá je určitě i spolupráce se zpěvačkou Martinou Topley-Bird, která bývala partnerkou Trickyho, někdejšího kumpána Massive Attack. EP by mělo být předzvěstí nového alba, o jehož vydání se už delší čas spekuluje…
Připomínáme, že Massive Attack na podzim vyrazí na turné po Evropě a zavítají rovněž do Prahy. Ve velkém sále Lucerny vystoupí 3. listopadu. Vstupenky za 995 Kč v předprodeji Ticketpro.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz