Legendární skupina Jethro Tull na Moravě

  • Legendární skupina Jethro Tull na Moravě Fotogalerie (12)
    • 27.08.2009
    • Tisk

    Skupina Jethro Tull dorazí na Moravu, kde se fanouškům představí v rámci dvou koncertů pod širým nebem.

    Sdílejte článek:

Skupina Jethro Tull dorazí v závěru srpna na Moravu, kde se fanouškům představí v rámci dvou koncertů pod širým nebem.

V sobotu 29. srpna vystoupí v 19:00 v Zámecké zahradě ve Slavkově u Brna a v neděli 30. ve stejném čase v Ostravě na Černé louce.
Jethro Tull jsou jedinečným fenoménem v historii populární hudby. Skupina vznikla v roce 1967 v jihoan­glickém městě Luton, v hrabství Bedfordshire. Ústřední postavou je skotský skladatel, textař, zpěvák, flétnista, ale i příležitostný hráč na kytaru, mandolínu a dudy Ian Anderson, původem ze Skotska. Právě on postupně rozvinul původní bluesové zaměření kapely na charakteristickou symbiózu rocku, folku, jazzu, staroanglické hudby, a nenechal se příliš zaskočit ani nástupem elektroniky.
Skupinu tvoří vedle flétnisty Iana Andersona kytarista Martin Barre, baskytarista David Goodier, klávesista John O'Hara a bubeník Doane Perry.
Od roku 1968, kdy světlo světa spatřila jejich prvotina This Was, do dnešního dne vydali Jethro Tull více jak dvě desítky alb. To poslední, studiové s názvem Christmas Album, vyšlo v roce 2003. Od té doby se kapela věnuje spíše trendu vydávání živých nahrávek. Důkazem toho jsou tituly Aqualung Live (2003) nebo Live At Montreaux 2003 (2007).
Jethro Tull vlastní 11 zlatých a 5 platinových desek, v historii prodali více než 60 milionů alb. Za sebou mají několik tisíc koncertů ve více než 40 zemích světa. Každý rok odehrají přibližně 100 koncertů, které navštíví okolo 300 tisíc lidí.
Vstupenky v předprodeji Ticketpro za 590 Kč.
Více o skupině: www.jethrotull.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.