Hradologie 2009 končí na hradě Veveří

 • Hradologie 2009 končí na hradě Veveří Fotogalerie (14)
  • 27.08.2009
  • Tisk

  Putovní hudební festival Hradologie končí v sobotu 29. srpna tam kde začal – na hradě Veveří.

  Sdílejte článek:

Putovní hudební festival Hradologie končí v sobotu 29. srpna tam kde začal – na hradě Veveří.

Hradologie 2009 byla nultým ročníkem hudebního festivalu, který se konal v průběhu léta na vybraných hradech a zámcích, mezi nimiž nechyběly významné perly historické architektury – Pernštejn, Valtice nebo Veveří.
Festival se pochlubil pestrou dramaturgickou mozaikou. Mezi účastníky byli skupina Buty, Jana Kirschner, Roman Dragoun s kapelami T4 a His Angels, Milan Svoboda, Big band a Swing band Felixe Slováčka, Ivan Hlas a další.
Festivalu Hradologie garantovali i kasteláni jednotlivých hradů a zámků. Vstupné bylo stanoveno na symbolickou stokorunu. Jednotlivé hrady pořádaly sbírku na opravy objektů.
Program posledního zastavení:

 • 16:00 – Ivan Hlas
 • 17:20 – Lili Marlene
 • 18_40 – Roman Dragoun T4
 • 20:00 – Jana Kirschner
 • 21:20 – Big band Felixe Slováčka
 • 22:30 – Buty

Státní hrad Veveří je jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat. Jako jeden z nejdůležitějších zeměpanských hradů a později centrum rozsáhlého šlechtického panství se Veveří mnohokrát zapsalo do dějin kraje i celé země. Po druhé světové válce ovšem opakovanou snahou o naprosto nevhodná využití areál hradu velmi utrpěl. Teprve na samém konci 20. století začala systematická práce na jeho postupné obnově, která ovšem bude trvat ještě po mnoho let.
Lákadlem bude určitě i blízkost Brněnské přehrady.
Více informací: www.hradologie.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.