Soundtrack ke komediiThe Boat That Rocked

  • Soundtrack ke komediiThe Boat That Rocked Fotogalerie (9)
    • 18.08.2009
    • Tisk

    Label Universal Music právě vydal soundtrack The Boat That Rocked ke komedii režiséra Richarda Curtise.

    Sdílejte článek:

Label Universal Music právě vydal soundtrack The Boat That Rocked.

Režisér Richard Curtis, který se proslavil komediemi Láska nebeská nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb si v letošním roce na své konto připisuje další obdobný zářez.
Jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších scenáristů současnosti umístil svůj nový film na moře a obsadil do něj ty nejlepší britské komiky současnosti. Piráti na vlnách jsou rebelantsky drzou komedií o skupince excentrických DJs, kteří milují rockovou hudbu. Pokud jde o rockovou muziku, byla 60. léta zlatou érou. Regulemi sešněrovaný rozhlasový trh ve Velké Británii to ale okázale ignoroval, a tak mohli tamní posluchači svou oblíbenou muziku poslouchat jen několik desítek minut týdně na vlnách veřejnoprávní BBC. Pak se však z ničeho nic objevilo neznámé Radio Rock, které tuhle nebezpečnou hudbu šířilo 24 hodin denně a přísná nařízení obcházelo jednoduchým trikem – vysíláním z lodi plující Severním mořem těsně za hranicemi britských teritoriálních vod, což byla výjimka, na kterou byli i vynalézaví zákonodárci krátcí.
Komedie The Boat That Rocked, jak se film jmenuje v originále, se okamžitě po uvedení do evropských kin stala kasovním trhákem a nemalý podíl na úspěchu má i výtečný doprovodný soundtrack. Ten dává vzpomenout na hudbu, na které vyrůstali naši rodiče a může se pyšnit takovými interprety jako jsou The Who, The Kings, The Supremes, The Cream, David Bowie nebo The Beach Boys. Velkým bonusem soundtracku, který vyšel pro megaporci výtečné filmové muziky na 2 CD, je coververze velkého hitu Lorraine Ellison Stay With Me Baby. Tu do nového hábu zahalila všemi opěvovaná britská hvězda Duffy a už teď je nadmíru jasné, že půjde o její další velký hit…

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.