Jiří Korn: Muzikál a film

  • Jiří Korn: Muzikál a film Fotogalerie (5)
    • 11.08.2009
    • Tisk

    Na pultech se objevil další zajímavý titul věnovaný oblasti muzikálu – Jiří Korn: Muzikál a film.

    Sdílejte článek:

Další titul z edice Muzikál a film je věnován jedné z nejvýraznějších osobností naší muzikálové scény, čerstvému šedesát- níkovi Jiřímu Kornovi.

Jak výstižně zmiňuje ve sleevenote alba publicista Josef Vlček: „… na poměrně úzké české scéně by se bez jeho talentu hereckého, pohybového i pěveckého obešel jen málokterý muzikál. Stala se z něj jistota. Říkává se: Hraje v tom Korn? – Tak to bude dobrý!“
A tak – jako vůbec první v jeho diskografii – vychází album mapující muzikálové umění Jiřího Korna, které se poprvé projevilo v prvním českém nastudování Bídníků (Les Misérables) v roce 1992. Umělec posléze doslova zazářil v Draculovi a následovala celá řada významných rolí, které ztvárnil naprosto výjimečně – Monte Cristo, Kvaska/Touha, Romeo a Julie, Mrazík, Golem, Carmen. Filmové melodie pak zastupují písně Charleston o bohatství a slávě z filmu Anděl s ďáblem v těle a Svítí slunce nad hlavou z pohádky Honza málem králem.
Vydavatel: EMI

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.