Proměny lásky v poločase

  • Proměny lásky v poločase
    • 02.08.2009
    • Tisk

    10. Mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby se koná od 23. července do 11. srpna.

    Sdílejte článek:

10. Mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby o proměnách lásky v historii se koná od 23. července do 11. srpna.

Závěrečné představení festivalu Večer v Benátkách v podání francouzského souboru Le Poème Harmonique se uskuteční 11. srpna od 20:00 ve Dvořákově síni Rudolfina.
Soubor Le Poème Harmonique se u nás proslavil nastudováním Molièrovy komedie Měšťák šlechticem, která byla uvedena v roce 2006 ve Stavovském divadle.
Letní slavnosti staré hudby nabízejí v devíti hudebních a hudebně-divadelních představeních rozličné duchovní a světské podoby lásky od středověku po romantismus. Závěrečné poloscénické představení při svíčkách Večer v Benátkách zavede posluchače do tamních paláců, ulic, lagun a kanálů. Zazní hudba Claudia Monteverdiho, Francesca Manelliho, Biaggia Mariniho a Benedetta Ferrariho.
Diváci mají do konce Letních slavností možnost zhlédnout ještě pět představení, ať už díla renesančních mistrů v interpretaci německého vokálního ansámblu Stimmwerck v úterý 4. srpna nebo o den později Händelovy a Telemannovy sonáty nebo Pastorale od C. P. E. Bacha v podání italského Ensemble Zefiro v Břevnovském klášteře.
Vstupenky na zbývající koncerty v několika cenových kategoriích jsou stále k dispozici v pokladně Collegium Marianum (Melantrichova 19) a v síti Ticketpro.
Více informací na www.letnislavnosti.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.