Shahab Tolouie ve Znojmě

  • Shahab Tolouie ve Znojmě
    • 31.07.2009
    • Tisk

    Iránský hudebník Shahab Tolouie vystoupí v pátek 31. července v rámci festivalu Štramlfest 2009 ve Znojmě. Doprovodí ho Tomáš Reindl.

    Sdílejte článek:

Iránský hudebník Shahab Tolouie vystoupí v pátek 31. července v rámci festivalu Štramlfest 2009 na Mikulášském náměstí ve Znojmě. Doprovodí ho Tomáš Reindl. Začátek koncertu je v 18:45.

Shahab Tolouie je všestranný hudebník, virtuózní kytarista, skladatel a zpěvák původem z Iránu. Prezentuje osobitý styl, ve kterém se pojí tradiční perská hudba a prvky flamenca. Tento multikulturní inovační styl někdy se označuje jako ethno-flamenco. Pozoruhodnou součástí hudebního projevu Shahaba je jeho charismatický zpěv – silný, krásně zabarvený hlas a nenapodobitelný styl. Jako multiinstrumen­talista ovládá také tradiční perské nástroje – setar, tanbour, delrobu, laud, daf, dammam.
Tomáš Reindl je hudebník se širokým spektrem působnosti. Jeho hlavním oborem jsou bicí nástroje a perkuse, indická tabla, arabské a africké bubny, australské didjeridoo a další etnické nástroje. Věnuje se i hudební kompozici. V minulosti působil v mnoha projektech např. ve známém uskupení Šum Svistu nebo etno-jazzovém triu Shanti.
Více na: www.shahab-tolouie.com, www.tabla-tom.com
Další informace o festivalu: www.sramlfest.eu
Vstupenky: jednodenní 100 Kč, dvoudenní 150 Kč.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.