Olympic slaví padesátiny obsáhlou kolekcí

  • Olympic slaví padesátiny obsáhlou kolekcí Fotogalerie (9)
    • 12.09.2017
    • Tisk

    Neuvěřitelných pět desetiletí plus pět let k tomu uběhlo od zrození zakladatele české rockové hudby - skupiny Olympic. V roce 1962 ji založil s původním názvem Karkulka (Karlínský Kulturní Kabaret) Miloslav Růžek. Od roku 1963 se kapela přejmenovala na současný název podle pražského klubu ve Spálené ulici.

    Sdílejte článek:

Původní doprovodná kapela z divadla Semafor se brzy stala samostatným souborem s nezapomenutelnými hity.

Tři alba kolekce 66 NEJ + 1 zachycují hvězdnou dráhu od roku 1965 do současnosti.

První disk mapuje hity šedesátých let (Dej mi víc své lásky, Snad jsem to zavinil já, Želva, Bon soir, mademoiselle Paris, Pták Rosomák a mnoho dalších) nejen autorské dvojice Petr Janda a Pavel Chrastina.

Součástí CD1 jsou také nejúspěšnější písničky sedmdesátých let (Dynamit, Strejček Jonatán, Otázky, Agáta, Slzy tvý mámy a další…).

Druhé album je věnované výběru hitů z velkých komponovaných albových projektů osmdesátých let (Prázdniny na zemi, Ulice, Laboratoř), velmi úspěšného alba Marathon (Taky jsem se narodil bos), Kanagom i singlů konce sedmdesátých let (Ty slzy dávno vpila tráva).

Třetí CD zachycuje "přitvrzení" Olympiku od druhé poloviny osmdesátých let (Jako tele na vrata, Když ti svítí zelená…), následné období stylového hledání, nalezení nové šťávy na značce Best I.A. (Nějak se vytrácíš, má lásko) a také výběr ze tří supraphonských alb Souhvězdí (2013–2015).

Celý komplet završuje absolutní novinka se vše říkajícím názvem Ještě to nebalíme (Petr Janda/ Ondřej Fencl), jež náležitě vystihuje současnost legendy českého rocku.

Téměř čtyři hodiny muziky + vzpomínkový booklet = nejkompletnější výběr skupiny OLYMPIC.

Balík 3CD OLYMPIC 66 NEJ + 1 vyjde 29. září 2017.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.